20.04.2006, Redakce

Karel Večeřa: Musíme vyhrát, potřebujeme tři body pro finiš

Stál v útrobách stadionu a přijímal pochvalu: hráli jste výborně! „Raději bych hrál špatně a měl body,“ odpovídal po středečním utkání se Spartou trenér Karel Večeřa. Byl zklamaný, ale pouze z výsledku.

 
Měli jsme na to, abychom bodovali. Zvládli jsme zápas takticky a jsem rád, že jsme Spartu trápili celých devadesát pět minut. Výsledek po gólu ze standardní situace deset minut před koncem samozřejmě bolí, ale hned v kabině jsem klukům řekl, že se nemají za co stydět. Podali výkon na hranici svých možností.

Do útoku jste překvapivě nasadil poprvé od začátku v lize Pešku a na hrotu si s Pernišem docela rozuměl. Uspokojili Vás dnes útočníci?

Perniš zahrál dobře už třetí zápas po sobě a Peška mě svým výkonem mile překvapil. Kaplan s Váchou, kteří je v průběhu druhého poločasu nahradili, to měli těžší v tom, že naskočili do rozjetého utkání.

Pojďme k Plzni. Podali jste vynikající výkon proti druhé Mladé Boleslavi i proti Spartě. Dokáže na něj mužstvo navázat v klíčovém souboji o záchranu s Plzní a konečně vyhrát?

Musíme vyhrát. Čas běží a my ty tři body potřebujeme kvůli psychické vzpruze pro zbytek ligy. Na Plzeň se začneme chystat ve čtvrtek, ale platit na ní bude určitě to, co platilo na Boleslav a na Spartu, tedy důraz a síla v osobních soubojích.

Do zápasu už budete moci nasadit tvořivé záložníky Vladyku s Lovětínským, se Spartou se naopak vykartoval pravý bek Šourek. Takže zase máte o čem přemýšlet...

To rozhodně. Navíc potřebujeme rozmělnit síly. I dnes bylo vidět, že jsme toho v závěru měli dost. Naskočí do hry ti nejčerstvější a momentálně nejlepší.

Bude mezi nimi také klíčový hráč Marek Zúbek?

Doufám, že ano. Všichni pro to dělají maximum. V den utkání se Spartou poprvé trénoval, na Plzeň se chystá, ale jestli nastoupí, to v tuto chvíli říct směrodatně nemůžu.

V zimní přípravě jste Plzni podlehli vysoko 0:5. Jaký vliv může mít tato zkušenost na sobotní duel?

Vůbec žádný. Hrálo se na umělé trávě za zcela odlišných podmínek. Teď má Plzeň stejné problémy jako my. Nesmí u nás prohrát, my musíme zvítězit, takže jde o hodně.

 
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu