13.05.2010, Miroslav Fuks

Musíme se přizpůsobit nasazení a bojovnosti, říká Urban

Musíme se přizpůsobit nasazení a bojovnosti, říká UrbanV neděli 10. května loňského roku fotbalisté FC Vysočina prohráli na půdě Zenitu 2:1 a výrazně si tak přibouchli cestu do Gambrinus ligy. Přitom v utkání vedli 0:1. Skoro přesně po roce se jihlavští fotbalisté do Čáslavi vrací a jejich úloha opět nebude jednoduchá. Zatímco oni budou v neděli 16. května chtít prodloužit výsledkově úspěšné období a udržet minimálně 4. příčku, tak domácí celek nutně potřebuje 3 body k boji o záchranu ve II lize. Co od tohoto duelu očekává kouč Luboš Urban?

 

Čáslav jsme s asistentem Danem Šmejkalem v letošním ročníku několikrát viděli. V neděli čekáme urputný boj, o čemž vypovídá pohled do tabulky. Čáslav nutně potřebuje zvítězit a naopak my bychom rádi udrželi naší vítěznou sérii a tím i 4. příčku.

Viděl jste poslední utkání Zenitu na stadiónu prvního Hradce Králové? Co vám napověděl?
Zenit zde ubojoval bod. Nikam se nehnal a Hradec si s nimi příliš nevěděl rady. Proti nám však Čáslav musí mnohem více útočit a proto lze čekat úplně jiný zápas. Důležité samozřejmě bude, který celek dokáže v tradičně velmi vyrovnaném druholigovém utkání skórovat jako první.

Co by na Čáslav mělo platit?
Čáslav produkuje jednodušší fotbal s řadou nakopávaných míčů a velkou agresivitou. Jejich nasazení a bojovnosti se musíme přizpůsobit a zároveň nesmíme podlehnout vyhrocené atmosféře či rozhodčímu. Našim cílem musí být vnutit soupeři náš kombinační fotbal, prostě dát míč na zem.

Jaký je zdravotní stav týmu?
Z utkání „béčka“ je lehce zraněn Veselý. Naopak už mohu počítat s uzdraveným Fraňkem. Dlouhodobě mimo je Zelinka.

Ve středu řada vašich svěřenců nastoupila v utkání MSFL za „B“ tým proti Mutěnicím. Jak se vám jejich výkon líbil?
Už po několikáté jsem s výkonem a výsledkem nebyl spokojen. Hlavně se mi nelíbila první půle, v níž jsme byli strašně pasivní. Ve druhé části se náš výkon zlepšil s příchodem Pešky a hrou na 2 útočníky. Simr dokonce nastřelil tyč. K výkonu jednotlivých hráčů „áčka“ se dnes vrátíme v individuálních pohovorech.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FC Zenit Čáslav

- II. liga: 7 utkání 4 – 1 – 2 12 : 6
- podzimní poslední vzájemný duel přinesl debakl v čáslavské síti. Zenit sice v Jihlavě už ve 4. minutě vedl, poté však podlehl drtivé ofenzivní síle FC Vysočina. Z Jihlavy odjel s debaklem 5:1 (3:1). Dvakrát se trefil Tecl a jednou Penc, Mešanović a Kadlec.

 
Související
Aktuálně

Vítaný dárek? Permice na jarní bitvy o postup nebo klubové suvenýry!

Lámete si hlavu nad vhodným vánočním dárkem pro své blízké? Chcete podpořit klub svého srdce? Máme pro vás řešení! Každého jistě potěší permanentní vstupenky na jarní fotbalové bitvy o postup do nejvyšší soutěže! Permice na sedm veledůležitých domácích duelů a též na případnou baráž zakoupíte za 600 Kč! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu