16.06.2010, Miroslav Fuks

„Těší mne, že jsme pro mladíky MSFL udrželi,“ říká Vrzáček

„Těší mne, že jsme pro mladíky MSFL udrželi,“ říká VrzáčekDalší úspěšný záchranářský ročník v třetí nejvyšší soutěži má za sebou dospělý „B“ tým FC Vysočina. Pod v pořadí již pátou velmi cennou záchranou MSFL je podepsán kouč Josef Vrzáček, kterého jsme požádali o hodnotící rozhovor: „Udržení soutěže bylo velmi těžké. S výrazně obměněným mužstvem jsme na podzim špatně odstartovali a prakticky celý ročník jsme se pohybovali v blízkosti sestupových pozic. Navíc nám bodově nepomohlo odstoupení Fulneku.“

 

Jak jste viděl jarní část?
Prospěla nám kvalitní zimní příprava. Tým se více sehrál a mladí hráči byli bohatší o podzimní zkušenosti z mužského fotbalu. Velkou posilou byl příchod zkušeného Lovětínského, který řídil kabinu a mladíky výborně usměrňoval v zápasech i na trénincích. Jaro proto bylo z našeho pohledu lepší, než podzimní část. Pomohlo nám úvodní domácí vítězství nad Uničovem a po něm remízové zisky. Bohužel nás na jaře srážel dolů chabý bodový účet na hřištích soupeřů, kde jsme se však mnohdy prezentovali velice kvalitními výkony.

Který zápas byl nejpodařenější a naopak?
Na jaře jsme jen jednou prohráli o více než gól. Stalo se tak v Brně, kde to už v 15. minutě bylo 3:0 pro domácí. Tento zápas jsme nezvládli. Naopak měl vysoké parametry domácí duel proti HFK Olomouc, v němž diváci viděli oboustranně kvalitní fotbal a navíc i naše vítězství 3:0.

Co říci k jednotlivým hráčům?
O výrazném pozitivním vlivu Michala Lovětínského už byla řeč. Dále mne těší kvalitní výkony dorosteneckého gólmana Martina Matiáška a stejně starého stopera Františka Ptáčka, který se po vyléčení zlomené klíční kosti zapracoval do základní sestavy. Jsem rád, že se na jaře začali výrazněji prosazovat záložníci Jan Leligdon a Jan Kopic. Samostatnou kapitolou je krajní záložník Robin Demeter, kterého stabilní výkony v průběhu jara vynesly do kabiny „áčka“.

Jaký byl vliv hráčů z prvního týmu na vaše výkony a výsledky?
Je nesporné, že bez pomoci hráčů z kádru „áčka“ by naše záchrana v MSFL byla strašně složitá. Tito hráči u nás měli umožněn pravidelný herní rytmus a svými výkony byly rozhodně přínosem.

Jaký vlastně byl uplynulý ročník MSFL?
Byl nesmírně vyrovnaný a zápasy rozhodovaly maličkosti. Každý celek mohl porazit každého a ani vítěz soutěže Znojmo ostatní výrazně nepřevyšoval. Týmy Frýdku-Místku, HFK Olomouc či Zábřehu se mu výkonnostně hodně blížily. Většina mančaftů disponovala zkušenými hráči a tak situace juniorek Brna, Ostravy či Jihlavy byla v této soutěži velmi složitá. O to více mne těší, že jsme pro naše mladíky tuto kvalitní soutěž zachovali.

Budete u týmu pokračovat i v dalším ročníku?
Ano, s vedením klubu jsme domluveni na dalším spolupráci.

Nakolik se změní hráčský kádr juniorky?
Sportovní vedení klubu se rozhodlo neprodloužit smlouvu obránci Michalu Naniášovi a neusilovalo o prodloužení hostování krajního beka Pavla Bendy. Další odchody nelze vyloučit. Naopak se z hostování vrátí stoper Zdeněk Kučera a záložník Jan Dobrovolný a samozřejmě do letní přípravy přibudou končící starší dorostenci. Jsem rád, že se dorostenci Tomáš Kučera, František Ptáček, Petr Poláček a Jan Procházka s námi připravovali už od zimy a získali tak cenný náskok a zkušenosti.

Hráčská bilance ročníku 2009/10

- za „B“ tým FC Vysočina celkem nastoupilo 43 fotbalistů

Počet startů: 28 - Leligdon, 27 - Naniaš, Demeter R., Filip, 21 - Peška, 19 - Lovětínský, 18 - Cihlář, 17 - Šandera, 16 - Kopic J., 15 - Chlup, 13 - Simr, Pikl, 12 - Benda, Procházka L., Vyskočil, 10 - Matiášek, 9 - Štěpanovský, 8 - Caha, Černý V., Ptáček, 7 - Karlík, 6 - Gába, Krajíček, Kučera T., Bambula, 5 - Drábek, Kučera Z., 4 - Veselý, Netrda, Winter, Korčián, 3 - Šisler, Zelinka, 2 - Krutý, Dolejš, Poláček, Dobrovolný, 1 - Tulis, Franěk, Gruber, Kosak, Málek, Vacek.

Počet odehraných minut: 2361 - Filip, 2256 - Naniaš, 1983 - Demeter R., 1776 - Leligdon, 1697 - Lovětínský, 1614 - Cihlář, 1451 - Peška, 1215 - Chlup, 1128 - Simr, 1062 - Vyskočil, 884 - Kopic J., 856 - Matiášek, 830 - Benda, 810 - Štěpanovský, 720 - Caha, 657 - Černý V., 655 - Ptáček, 630 - Karlík, 623 - Procházka L., 540 - Gába, Krajíček, 470 - Šandera, 450 - Kučera Z., 378 - Bambula, 360 - Veselý, 354 - Drábek, 353 - Korčián, 314 - Winter, 250 - Šisler, 227 - Pikl, 225 - Kučera T., 187 - Zelinka, 180 - Krutý, 146 - Dolejš, 112 - Netrda, 90 - Franěk, Tulis, Gruber, 62 - Poláček, 45 - Kosak, 37 - Málek, 32 - Vacek, 25 - Dobrovolný.

Počet branek: 6 - Filip, Lovětínský, 4 - Demeter R., Simr, Vyskočil, 3 - Peška, Kopic J., 1 - Naniaš, Cihlář, Chlup, Procházka L., Karlík, Gába, Kučera Z., Šisler, Zelinka, Franěk.

 
Aktuálně

S Josefem Morkusem nejen o přerušení Moravskoslezských fotbalových soutěží

Nouzový stav a další zpřísnění opatřením ohledně druhé vlny pandemie koronaviru vedlo k očekávanému nemilému rozhodnutí. Na Moravě a Slezsku byly přerušeny a do jara odloženy veškeré soutěže od dospělých po přípravky. Nejen o aktuální situaci jsme hovořili s Josefem Morkusem, manažerem Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu