29.06.2010, Miroslav Fuks

Vysočina našla skvělé podmínky pro kondiční soustředění

Vysočina našla skvělé podmínky pro kondiční soustředěníFotbalisté FC Vysočina si v aktuálním parném počasí „užívají“ druhého dne kondičního soustředění, jehož centrem je Hotel SKI u Nového Města na Moravě. Jihlavského trenéra Luboše Urbana jsme se zeptali, jak je s dosavadním průběhem tohoto úvodního bloku letní přípravy spokojen?

 

Zatím můžeme být maximálně spokojeni. Přeje nám počasí, v hotelu jsme našli výborné ubytování, perfektní stravu i ideální regeneraci. Denně máme náročné třífázové tréninky, při nichž střídáme dopolední fotbalové tréninky, odpolední výběhy v terénu a večerní posilovnu či aerobik. Vše samozřejmě pečlivě sledují sporttestery, které vycházejí z výsledků čtvrtečních testů funkce organismu na laboratoři sportovní motoriky FTVS UK. Na závěr vždy následuje hodinová regenerace, sauna a pára.

Kolik hráčů soustředění absolvuje?
Máme zde 17 hráčů do pole a 2 gólmany. Třetí brankář Matiášek už bohužel musel odcestovat, neboť mu stav po vyhřezlé plotýnce zatím neumožňuje plné zatížení. Navíc doma zůstal útočník Franěk, která má vzhledem k problémům s achilovkou individuální tréninkový plán a prochází rehabilitačními procedurami. Věřím, že se nám další zdravotní problémy vyhnou a vydrží nám i počasí. Doufám, že se brzy dočkáme 2 – 3 fotbalistů, kteří zvýší konkurenci v našem týmu.

Jak jste spokojen s přístupem hráčů?
Těší mne, že do letní přípravy přišli ve velmi dobrém stavu. Bylo vidět, že na kondici nezapomněli ani během dovolené. O to je pro nás nyní jednodušší oživit jejich silovou a běžeckou kondici. Zatím všichni nepříjemné běhání a posilování snáší velmi dobře. Drží se i mladíci Kosak a Demeter.

Stíháte sledovat přenosy ze světového šampionátu?
Krom nedělního duelu Anglie vs. Německo se snažíme tréninky přizpůsobit televizním duelům. Navíc ve středu a ve čtvrtek má MS volné dny.

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Utkání v horkém počasí sneslo slušné parametry

Fotbalová Vysočina a spolu s ní nový trenérský tým i několik nováčků v kádru má za sebou úvodní duel velmi krátké letní přípravy na nový soutěžní ročník. Jihlavský obměněný celek proti nováčkovi I. ligy z Pardubic herně rozhodně obstál, ovšem nakonec odjel nejtěsněji poražen. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu