28.07.2010, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – SK Slovan Varnsdorf

Představujeme domácího soupeře – SK Slovan VarnsdorfStartuje nový fotbalový ročník 2010/11. Začíná další kolo boje FC Vysočina o návrat do Gambrinus ligy a s ním spojená naděje všech fanoušků klubu, že se této kýžené mety opět dočkají. První překážkou na této trnité cestě bude tento pátek 30. července nováček soutěže a velká neznámá SK Slovan Varnsdorf. Výkop důležité ligové premiéry je stanoven na 18.00 hodin a vy byste u ní určitě neměli chybět, neboť jedině společně to zvládneme!

 

„Varnsdorf o postup do II. ligy usiloval několik ročníků v řadě. ČFL je však nesmírně náročná a tak nikdy své snažení nedotáhl až do konce. Nyní postoupil nečekaně až z 6. místa a přes léto musel připravit celý klub a tým na boje ve vyšší soutěži. Jejich kádr prošel velkou proměnou a je proto na startu ročníku určitou neznámou. Slovan jsme viděli v pohárovém utkání v Nové Pace a předtím ještě v přípravním duelu proti České Lípě. Je jasné, že do zápasu jdeme v nelehké pozici favorita. Jsem přesvědčen, že kvalita mužstva je na naší straně. Rozhodně nás však nečeká jednoduchý duel, takový ve II. lize nenajdeme. Pevně však věřím, že důležitý start zvládneme a vytvoříme si dobrou pozici před těžkým duelem na půdě Dukly Praha,“ řekl k premiérovému utkání v nadcházejícím ročníku kouč Luboš Urban.

Varnsdorf skutečně představuje fotbalově poměrně málo prozkoumaný terén. S Jihlavou se střetl pouze ve dvou přípravných duelech v roce 2007. Ke známým jménům v jeho kádru náleží ústečtí hosté Porcal a Rudnytskyy, Pimpara, který ve Šluknovském výběžku hostuje z Teplic a Mach, jenž se do klubu vrací z působení ve Vítkovicích. Známé a úspěšné jméno lze nalézt na lavičce, neboť tým vede nedávný kouč Bohemians 1905 Zbyněk Busta. Doplňme, že Varnsdorf dokázal projít do 2. kola Ondrášovka Cupu, když zvítězil 1:4 v Nové Pace.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

vedení klubu: ředitel klubu: Vlastimil Gabriel, ředitel mládeže a sekretář: Zdeněk Heinzel, technický ředitel: Jiří Hulán.
adresa: Moravská 2688,  407 47  Varnsdorf
tel. a fax: 412 372 495
e-mail: skslovanvarnsdorf@seznam.cz
internet: www.skslovanvarnsdorf.cz
klubové barvy: žlutá a modrá
kapacita stadiónu: 900 k sezení
B-tým:    -
mládežnické a ženské celky: 7

POHLED DO HISTORIE

založen 1945 jako SK Hraničář Varnsdorf
1952 – Sokol Velveta Varnsdorf
1953 – sloučen se Sokolem Elite Varnsdorf do DSO Jiskra Varnsdorf
1956 – TJ Slovan Varnsdorf
1996 – SK Slovan Varnsdorf

Účast v soutěžích od roku 1968:
II. liga: 2010/11
ČFL/Národní liga: 1972 – 77, 1998 - 2010
Divize: 1969 – 72, 1977 – 1995, 1996 – 98

VZÁJEMNÁ BILANCE

Vzájemná bilance ve II. lize: kluby se v lize dosud nestřetly

Předchozí přátelské zápasy:

léto 07: SK Slovan Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)
Gól Vysočiny: 68. Rabušic
Sestava: Tulis – Bartoš (55. Rabušic), Alemio (65. Wasserbauer), Kadlec, Drga – Veselý, Lovětínský (65. Pacholík), Marcelo (46. Gebre Selassie), Čermák – Faldyna (70. Kozár), Zedníček (46. Vácha)

zima 07: SK Slovan Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:0)
Góly: 70. Vít, 80. Rabušic
Sestava: Tulis – Bartoš (46. Gebre Selassie), Kadlec, Šourek (46. Ditrich), Drga (46. Cihlář) – Veselý (62. Čermák, 81. Gorol), Lovětínský (46. Vít), Vladyka, Malínek – Faldyna (46. Rabušic), Svoboda (62. Šamánek).

Pravděpodobná sestava: Hroš - Hyka  Vavroušek  Pimpara  Stehlík - Kotiš  Chod  Mach  D.Procházka - Rudnytskyy  Jordák.

Trenér: Zbyněk Busta

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Hroš (přestup ze Slovenska), Porcal a Rudnytskyy (hostování FK Ústí nad Labem), Pimpara (hostování FK Teplice), P.Novotný (hostování SK Slavia Praha), D.Procházka a Kulhánek (hostování FK Jablonec), Koblížek (hostování Hlavice), Mach (konec hostování Vítkovice)
Odchody: Macháček (hostování Kunice), Křemen (hostování Desná), Kabele (konec hostování Kladno), Čapek (jedná o hostování).

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U13 – Jonatan Hána

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší žáky U13, kteří působili v nejvyšší soutěži své kategorie SpSM-JIH. Z 15ti utkání získali 25 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu