04.08.2010, Miroslav Fuks

Urban Duklu řadí k favoritům na postup

Urban Duklu řadí k favoritům na postupPo úvodní vydolované domácí výhře nad Varnsdorfem je před FC Vysočina premiérový duel tohoto ročníku na půdě soupeře. Zároveň půjde o velice těžký duel proti jednomu z aspirantů postupu – FK Dukla Praha. Zápas se hraje již v pátek 6. srpna od 17.00 hodin a jihlavský celek se v něm jistě pokusí „vojáky“ poprvé v historii zdolat.

 

Je to tak. FC Vysočina proti Dukle Praha nastoupila již šestkrát, ovšem z toho vydolovala pouze 3 body za 3 remízy. Naposledy se oba celky střetly nedávno – 29. května 2010 jihlavský tým na Julisce vedl od 50. minuty díky vlastní brance Šmída, ovšem v 63. minutě vyrovnal na konečných 1:1 kanonýr Chigou. Sleduje historické bilance a souvislosti trenér Luboš Urban?

"Různé statistiky samozřejmě eviduji a vnímám, ovšem nepřikládám jim velkou váhu. Je to již otřepaná fráze, ale každý zápas je skutečně jiný. Mění se hráči, trenéři, rozestavení... A navíc platí i druhá fráze - každá série jednou končí. Nevěřím, že se na některého soupeře dlouhodobě nedaří. Vždy záleží na aktuálním předvedeném výkonu."

Využijete poznatků z posledního vzájemného duelu?
Zrovna jsem se dodíval na náš jarní vzájemný duel, který byl předposledním utkáním loňské sezóny. Jde o zajímavý studijní materiál, neboť oba celky se od tohoto data změnily jen minimálně. Zůstala většina hráčů, trenéři i herní schéma. Navíc v zápase skoro o nic nešlo a hrálo se uvolněněji. Poznatky jsou o to cennější, že jsme Duklu od té doby neviděli v domácím prostředí, protože jsme ji zatím mohli sledovat pouze venku v poháru a v Čáslavi.

Co říci k současnému kádru Dukly Praha?
Mančaft doznal přes léto jen minimum změn. Přišel mladý záložník Nečas a naopak je tým oslaben zraněním zkušeného kapitána Gedeona. Dukla ještě déle než my praktikuje rozestavení 4 – 3 – 3 a lze říci, že jí velmi sedí. Troufám si říci, že tým Luboše Kozla je silnější v útoku, než obraně. Rozhodně má výborný rychlý přechod do útoku.

Na které hráče Dukly byste chtěl upozornit?
Nebezpečný je záložník Berger a celé trio útočníků. Hodně branek dává středový Chigou, na jednom z křídel hraje velmi dobře Svatonský a na druhém operuje Vrána.

Řadíte tým z Julisky k favoritům na postup do Gambrinus ligy?
Na Dukle o postupu příliš nemluví, ale tímto směrem dlouhodobě směřují. Celý klubu prochází konsolidací, budují kvalitní zázemí a stabilizují kádr. Jak jsem již řekl před sezónou, tak je řadím mezi 6 celků, které mohou hrát o postup.

Jak s odstupem několika dní hodnotíte duel s Varnsdorfem? Poopravil jste na něj některé názory po shlédnutí záznamu?
Nezměnil jsem ho a hráči to poznali při hodinu a půl trvajícím rozboru utkání a při individuálních pohovorech. Mrzí mne, že jsme nezvládli pohárový duel a poté jsme prohospodařili i první půli utkání s Varnsdorfem. Doma musíme hrát nátlakově a výrazně aktivněji. Ve druhé části už byl náš výkon lepší. Začali jsme si vytvářet tlak a standardky, z nichž jsme nakonec zápas rozhodli. Náš výkon rozhodně nebyl ideální, k výhře jsme doklopýtali. Bez ohledu na fakt, že úvodní duely jsou velmi těžké, je jasné, že na Duklu by obdobný výkon nemohl stačit.

Plánujete změny v sestavě? Jste kompletní?
Nějaké šrámy po pátečním zápase máme, ale jinak je tým kompletní. Samozřejmě nadále schází mladý gólman Matiášek. Po nepříjemné vyhřezlé plotýnce absolvuje fyzioterapii, plave, posiluje a v tomto týdnu začíná s lehkým výklusem.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Dukla Praha

- II. liga: 6 utkání 0 – 3 – 3   9 : 12
- poslední vzájemný duel - 1:1 (0:0).

 
Aktuálně

Organizační informace k utkání s Vyškovem

Už podruhé v tomto týdnu budete mít možnost vidět v akci jihlavské fotbalisty. Bitva s Vyškovem bude okořeněna předzápasovým a naprosto exkluzivním koncertem kapely Highland. Protože však celá akce odstartuje mimořádně v 16.30 hodin, pojí se s ní i určité organizační informace. Níže se dozvíte, jak bude vše probíhat. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu