05.08.2010, Miroslav Fuks

Juniorce v sobotu startuje cenný sběr zkušeností

Juniorce v sobotu startuje cenný sběr zkušenostíUž tuto sobotu 7. srpna startuje MSFL. Z pohledu juniorky FC Vysočina se jedná o v pořadí šestý ročník v této třetí nejvyšší soutěži a velmi pravděpodobně na dlouho poslední. České soutěže projdou reorganizací, jejíž výsledkem bude od nadcházejícího ročníku samostatná soutěž juniorských celků. Jihlavské „béčko“ tak čeká sezóna bez sestupových nervů, která bude ideální pro přípravu talentovaných mladíků.

 

Sběr cenných zkušeností s dospělým fotbalem odstartuje velkou prověrkou. V sobotu se na stadiónu v Jiráskově ulici od 11.00 hodin představí exdruholigové Vítkovice. Jednotné vstupné na utkání MSFL bude na podzim činit 30 Kč. Majitelé permanentních a volných vstupenek mají vstup zdarma.
„Čeká nás velice těžký start do soutěže proti výrazně zkušenějšímu soupeři. Velice se na utkání těšíme, konečně zase přijde pravý zápasový adrenalin. Pro naše mladé hráče, kterým chceme dávat maximum příležitostí, musí být takový zápas velkou výzvou. Pro fotbalisty, kteří nás doplní z kádru „áčka“, zase půjde o šanci rozehrát se a upozornit na sebe trenéry prvního celku. Z „áčka“ nás však určitě bude posilovat mnohem méně hráčů, než v minulosti. Navíc je třeba si uvědomit, že v druholigovém kádru je několik mladíků – Kosak, Matiášek, Demeter či Tecl, kteří též potřebují pravidelný herní rytmus,“ objasnil trenér juniorky Josef Vrzáček.

Právě Robina Demetera jeho výkony na jaře posunuly do kabiny „áčka“. Je podobná perspektiva před dalšími hráči současného kádru „béčka“? „Našim cílem musí být, aby každý půlrok na brány prvního týmu klepal alespoň jeden hráč. S tímto cílem musí mladíci k působení v juniorce přistupovat. Věřím, že brzy přijde čas pro Jana Leligdona. Z hráčů ročníku 1991 se už na jaře velmi dobře jevil stoper František Ptáček. V letní přípravě odváděl dobré výkony záložník David Vacek a zapomenout nemohu ani na dalšího záložníka Tomáše Kučeru, kterého však zabrzdilo onemocnění a je nyní jediným hráčem kádru na marodce. Samozřejmě, že v závěsu za těmito fotbalisty jsou další. Já věřím, že se všichni  o svoji fotbalovou šanci poperou,“ zdůraznil Vrzáček.

 
Aktuálně

Organizační informace k utkání s Vyškovem

Už podruhé v tomto týdnu budete mít možnost vidět v akci jihlavské fotbalisty. Bitva s Vyškovem bude okořeněna předzápasovým a naprosto exkluzivním koncertem kapely Highland. Protože však celá akce odstartuje mimořádně v 16.30 hodin, pojí se s ní i určité organizační informace. Níže se dozvíte, jak bude vše probíhat. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu