21.09.2010, Miroslav Fuks

Dalibor Rožník ví, že gólman musí být trpělivý

Dalibor Rožník ví, že gólman musí být trpělivýSobota 18. září byla dnem druholigové premiéry Dalibora Rožníka v brance FC Vysočina. Slovenský dvaadvacetiletý gólman na ni však nebude vzpomínat příliš rád, neboť jihlavský tým podlehl sparťanskému „béčku“ 2:0. Kdy strážce jihlavské branky dozvěděl, že v Horních Počernicích nastoupí?

 

Jasné to bylo ve středu po prvním vyšetření Maxima Uvarenka. Ten se zranil na tréninku a tak bylo jasné, že do brány půjdu já. Byl jsem rád, že se na zápas mohu v klidu a v předstihu připravit.

Jak jsi snášel čekání na druholigovou šanci?
Čekání nebylo dlouhé. Gólman musí být trpělivý, chytat může pouze jeden z nás. Byl jsem rád, že jsem si třikrát zachytal za „béčko“ ve 3. lize. Potřebuji být v zápasovém rytmu.

Na zápas na Spartě asi nebudeš mít nejlepší vzpomínky...
Má premiéra nebyla vůbec jednoduchá. Aniž bych si pořádně sáhl na míč, tak jsem dvakrát lovil balón z brány. Už v 15. minutě jsme prohrávalo 2:0 a zápas pro nás byl od této chvíle hodně složitý. Jsem rád, že poté přišlo několik momentů, při nichž jsem klukům snad pomohl a něco chytil. Doufám, že mi dá kouč Urban důvěru i pro nadcházející zápas proti Kladnu. Na něj se nyní pečlivě připravujeme a já pevně věřím, že v něm podáme výrazně lepší výkon, než proti Spartě B. Na zápas se velice těším a očekávám naše vítězství! Nic jiného, než tři body, nebereme!

 
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu