10.10.2010, Miroslav Fuks

Luboš Urban: Jsme týmem dvou tváří

Luboš Urban: Jsme týmem dvou tváříFC Vysočina zatím své vysoké ambice a nesporné kvality potvrzuje pouze na domácí půdě. Na venkovních hřištích je výkon a zejména bodový efekt jihlavských fotbalistů mnohem horší. Z pěti zápasů na cizích hřištích si připsali pouhé 3 body. Trenéra Luboše Urbana jsme se zeptali, kde je v tomto směru problém?

 

Mezi naší hrou doma a venku je diametrální rozdíl. Jsme týmem  dvou tváří. Někteří hráči jsou mimo náš stadión poloviční, to je snad na psychologa... Soupeři trestají naše individuální chyby a inkasujeme první branku. Gól domácí celek výrazně nakopne a my poté už nedokážeme zápas otočit či alespoň vydolovat bod. Přitom herně na to určitě máme! Schází nám však více sebevědomí, doma má naše hra vyšší parametry a hráči jsou mnohem uvolněnější.
Druhá liga je nesmírně vyrovnaná. Z týmu špičky tabulky však máme nejhorší bilanci venku, což nás strašně sráží. V tomto směru se musíme výrazně zlepšit. Je třeba si uvědomit, že i bod za remízu z venku je pro nás plusový.

Jak jste viděl výkon svého týmu v Třinci?
Porážka mne hrozně štve. Proti hratelnému soupeři jsme prohráli zcela zbytečně, šlo o remízové utkání. Tady se rozhodně dalo bodovat! Jenže přišla chyba Görnera při autovém vhazování, Rožníka překvapila střela a inkasovali jsme. Hlavně v první půli nám nehráli ofenzivní hráči – Tecl, Dort, Görner, Dolejš. Chtěli jsme využít brejkových situací, ale chyběla přímočarost a pohyb. V chladném ranním počasí uprostřed mlhy jsme působili zmrzle. Ve druhé části se naše ofenzíva s příchodem Krutého a později i Bači zlepšila. Hrálo se prakticky na jednu branku a vypracovali jsme si množství nebezpečných standardních situací. Nejblíže brance byl hlavičkující Šimonek. Jenže v Třinci bychom mohli hrát týden a stejně bychom neskórovali. Chybělo nám i štěstí...

Lze na tomto zápase nalézt nějaká pozitiva?
Doma proti Žižkovu jsem chválil útok a kritizoval obranu, která inkasovala 3 branky. Nyní v Třinci jsem mohl být spokojený s výkonem defenzívy. Tlustý hrál na pravém beku místo zraněného Gabriela a byl možná našim nejlepším hráčem. Stopeři Halama – Šimáček byli velice jistí.

 
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu