27.10.2010, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – FC Graffin Vlašim

Představujeme domácího soupeře – FC Graffin VlašimJihlavský zápas podzimu bude mít trochu nečekané obsazení. Dojde k němu tento pátek 29. října od 18.00 hodin, kdy FC Vysočina hostí překvapení sezóny a řadu kol lídra tabulky - FC Graffin Vlašim. Naváží naši fotbalisté na cennou výhru z Hlučína? Zakončí domácí podzim důležitým tříbodovým ziskem? Jak dopadne premiéra kouče Josefa Vrzáčka před svým publikem?

 

Graffin Vlašim prožívá senzační podzim. Až do 11. kola držel neporazitelnost a během těchto zápasů si připsal skvělých 27 bodů. Vrchol mužstva nastal právě v 11. kole, kdy „blaničtí rytíři“ doma přehráli Duklu Praha. Tento duel však zároveň přinesl dva důležité momenty – tým po něm opustil úspěšný kouč Roman Nádvorník a zamířil za prvoligovou výzvou do Příbrami a zároveň se v tomto zápase smolně zranili oba vlašimští gólmani – Toma a Drápela. Místo nich dostal šanci mladík Jícha, který si rozhodně nevede špatně, ale na bodový zisk stále čeká. Vlašim totiž pod vedením nového kouče Milana Matějky prohrála v obou následujících utkáních – na Spartě B a naposledy doma se Sokolovem. Navíc v nich nevstřelila ani gól.

Páteční duel bude měřením nejlepší (vlašimské) obrany ve II. lize, která inkasovala pouze 7 gólů, proti druhému nejlepšímu (jihlavskému) útoku, jenž se pyšní 25 zásahy. Rozdíl ve skóre však jasně mluví ve prospěch Graffinu, neboť činí 14 branek proti sedmi plusovým gólům FC Vysočina. Právě urostlá a těžko prostupná obrana Vlašimi je velkou předností našeho nadcházejícího soupeře. Kvalita ostatních řad však nijak nezaostává. Ze středu zálohy operuje velmi kreativní Jungr a na krajích kmitají rychlí a pohybliví Průcha a Kotyza. Útok nabízí velice kvalitní výběr – jména Bukač, Strnad či Bálek mluví za vše.

„Současný vlašimský bodový zisk a umístění v tabulce není vůbec náhodný. Tým je vhodně poskládán, výborně kombinuje a disponuje obrovskou útočnou silou. Mužstvo nijak neoslabila ani absence obou gólmanů. Skutečně náleží k nejlepším ve II. lize,“ řekl k nadcházejícímu soupeři kouč Josef Vrzáček, který se vyjádřil i ke svému celku: „Jsem rád, že jsme nyní kompletní. I proto rozhodně nelze vyloučit, že provedeme změny v základní sestavě. Tu složíme i s ohledem na přednosti či případná slabá místa soupeře. Doufáme, že si toto utkání nenechají ujít naši fanoušci. Rádi bychom je potěšili kvalitním bojovným výkonem a plným bodovým ziskem.“

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

vedení klubu: předseda představenstva a generální ředitel: Judr. Ing. Oldřich Jiruš, sportovní ředitel: Milan Kuklík.
adresa: Kollárova 1008, 258 01 Vlašim
tel.: 317 843 899
e-mail: fotbal.vlasim@seznam.cz
internet: www.fcgraffinvlasim.cz
klubové barvy: modrá a bílá
kapacita stadiónu: 6.000
B-tým: divize
mládežnické celky: 10

POHLED DO HISTORIE

zal. 1927 jako AFK Vlašim
1951 – ZSJ Zbrojovka Vlašim
1953 – DSO Spartak Vlašim
1961 – TJ Spartak Vlašim
1974 – TJ Spartak BS Vlašim
1990 - FC Vlašim
2006 - sloučení klubů Kácov a FC Vlašim do FC Graffin Vlašim

Účast v soutěžích:

II. liga: 1966 – 70, 1974 – 77, 2009 - 2011
ČFL (III. liga): 1970 – 74, 77 – 80, 81/82, 07 - 09
Úspěchy:
1969  a 1974 - 2. místo v II. celostátní lize
1977 - semifinále Československého poháru
1978 - 1. místo v České národní lize a kvalifikace o I. ligu (porážka proti VSS Košice)
2007 - postup do ČFL
2009 - postup do II. ligy

VZÁJEMNÁ BILANCE

Vzájemná bilance (II. liga): 2 utkání  2 – 0 – 0  4 : 0

Ze vzájemných zápasů:

jaro 10:    FC Vysočina Jihlava - FC Graffin Vlašim  3:0 (1:0)
Góly: 20. Krutý, 51. Dolejš, 61. Mešanović
VYS: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Karlík, Gavrić (83. Cihlář) - Dolejš (75. Demeter), Görner, Gába, Dort (56. Veselý M.), Krutý - Mešanović. VLA: Toma - Schuster (56. Veselý J.), Nešpor M., Kropík, Nešpor D. - Süsser, Pokorný, Jungr, Švamberk (63. Janda) - Petr, Svátek (68. Markovič).

pod. 09: FC Graffin Vlašim - FC Vysočina Jihlava  0:1 (2:0)
Gól: 62. Veselý
VLA: Drápela - Kropík, M.Nešpor, Vebr (68. Borák), Křeček, Průcha (55. J. Dvořák, 78. Brožík), Bálek, Pokorný, Kalabiška, Švamberg, D.Nešpor. VYS: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Karlík – Vydra (82. Peška), Gába, Šisler, Vyskočil (51. Gabriel) – Korčián (51. Krutý), Tecl.

Pravděpodobná sestava: Jícha - Nešpor  Petrů  Krmpotič  Schuster - Průcha  Süsser  Jungr  Kotyza - Bukač  Bálek

Trenér: Milan Matějka

Střelci: 6 – Strnad, 5 – Jungr, 3 – Petrů, 2 - Bálek, Bukač, 1 – Droppa, Kotyza, Nádeníček.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Bukač (hostování Viktoria Žižkov), Tafat (hostování SK Slavi Praha), Matějka (hostování Sparta Krč), Droppa a Náděníček (hostování AC Sparta Praha), Kotyza, Bálek a Barros (hostování Bohemians 1905), Brochinský (hostování FC Nitra/SK), Strnad a Boháč (hostování FC Baník Ostrava), Petrů (konec hostování Viktoria Žižkov)

Odchody: Patka (konec hostování FK Jablonec), Markovič a Mucha (konec hostování FC Baník Ostrava), Štochl (konec hostování Příbram), Svátek (konec hostování České Budějovice), Pokorný (konec hostování FC Hradec Králové), Kropík (konec hostování FK Viktoria Žižkov), D.Nešpor (hostování Bohemians 1905).

 
Související
Média
Aktuálně

Vysočina bude v Opavě bojovat o vítěznou tečku za nevydařeným ročníkem

S Opavou jsme fotbalový ročník 2023/24 plni očekávání v červenci zahajovali a na stadiónu tohoto slezského klubu jej budeme v sobotu 25. května od 17:00 hodin končit. Dopíšeme příběh sezóny, jejíž první polovina vzbudila takřka postupovou naději, ovšem jarní odvety zůstaly hluboko za očekáváním. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
  • 2022:
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:00
Slezský FC Opava
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu