07.11.2010, Miroslav Fuks

Holky přezimují na čele tabulky!

Holky přezimují na čele tabulky!Jihlavské fotbalistky zvítězily v oslabené sestavě na hřišti FK Olomouc těsně 1:2 (0:1). Díky trefám Kateřiny Valentové v 35. a 80. minutě prodloužily svoji sérii výher na 6 zápasů a především si zajistily přezimování na čele MSLŽ. Na podzim utrpěly svěřenkyně Josefa Žampy jen 1 porážku a celkem ztratily pouze 5 bodů.

1.FC Olomouc1.FC Olomouc
11.kolo, neděle 7.11.2010,
1:2
(0:1)

Branky: 67. Balunová - 35. a 80. Valentová
1.FC Olomouc: Suttnerová - Crhová, Štěpánková, Bartošková (46. Balunová), Poláková, Němcová, Pavlačková, Peňázová, Ondrová (74. Teindlová) - Hekerlová, Vítková
FC Vysočina: Havrdová - Žampová M., Pavelcová K., Wasserbauerová, Štefaniková - Tichánková, Žampová Z., Šerá, Záškodová (74. Ryšavá) - Valentová, Nováková

Jihlavské fotbalistky jely do Olomouce oslabeny vysokou marodkou, ale přesto s vědomým zisku tří bodů. Na velmi malém a nerovném terénu domácí hrály s taktikou co nejméně obdržených branek a spoléhaly na rychlé brejky s možným gólovým překvapením. Do pločasu se hrálo na půlce domácích, ale podařil se vytěžit pouze jediný gól po pěkné kolmé přihrávce od Krystýny Pavelcové na Kateřinu Valentovou, která tvrdou střelou k tyči nedala domácí golmance žádnou šanci.

Do druhé poloviny poslali domácí do pole Balunovou, která spolu s Pavláčkovou dělaly nemalé starosti naší obraně, a dokonce v 67 min. zařídila vyrovnání. Hostující hráčky značně znervózněly, a domácí nás v posledních dvaceti minutách i přehrávaly. V 80 minutě však vzala na sebe odpovědnost Valentová, která se dostávala do slibné šance na hranici šestnáctky, kde byla faulována. Metr za hranicí pokutového území si postavila balon, a krásnou střelou přes zeď k tyči upravila konečný výsledek. Tento výsledek stál naše děvčata hodně sil. Na nepěkném hřišti se vůbec nedařila kombinační hra, ale svou bojovností jsme vytěžili tři cenné body.