13.12.2010, Miroslav Fuks

Ondřej Šourek: Liga mistrů nám otevřela oči

Ondřej Šourek: Liga mistrů nám otevřela očiAč by se to na první pohled nezdálo, FC Vysočina má, či spíše měl, v aktuálním ročníku prestižní Ligy mistrů svého vyslance. Žilinský stoper Ondřej Šourek (nar. 26.4.1983) v jihlavském dospělém nebo mládežnickém dresu strávil 11 let, odehrál 131 ligových duelů a krajské město je jeho českým bydlištěm. Po středečním skončení dlouhé podzimní sezóny jsme se odchovance Ledče nad Sázavou zeptali, jak je s ní spokojen?

 

Jsem spokojen nejen s aktuálním podzimem, ale i s celým rokem 2010. V květnu jsme získali slovenský titul, postoupili jsme do Ligy mistrů, v Corgoň lize přezimujeme na první příčce s náskokem 6 bodů a navíc jsme i v semifinále Slovenského poháru.

Ve slovenské Corgoň lize potvrzujete roli favorita a přezimujete na 1. pozici. Podaří se vám na jaře obhajoba?
Slovenská nejvyšší soutěž se výrazně vyrovnala. O titul už nebojuje pouze Žilina a Slovan, ale i další 3 – 4 celky. Je však pravdou, že nám asi patří nálepka největšího favorita. Jsem rád, že jsme si do jara vytvořili dobrou výchozí pozici.

Jako jeden z mála českých fotbalistů jsi nastoupil v Lize mistrů za 2 kluby – Slavii Praha a za Žilinu. Lze tyto zápasy nějak porovnat?
Obojí účinkování bylo dost podobné. Rozdílem byl fakt, že jsme se Slavií dokázali přehrát rumunskou Steauu Bukurešť. Při vší úctě, Žilina obdobného soupeře ve skupině neměla. Každopádně se znovu ukázalo, že evropským gigantům mohou české či slovenské celky těžko konkurovat.

V aktuálním ročníku nejprestižnější evropské soutěže jsi odehrál 3 kompletní duely v základní skupině. Můžeš nám je zhodnotit?
Nejlepší pocit jsem měl z našeho utkání v Marseille. Zde jsme prohráli 1:0 a šlo o hodně vyrovnaný duel. O to větší bylo naše zklamání, když jsme s Olympikem doma dostali sedm branek... To byl prostě den blbec... V tomto utkání, stejně tak i v Moskvě proti Spartaku, se ukázalo, že při optimálním výkonu soupeře můžeme jen těžko konkurovat.
Možná jsme si představovali naše účinkování ve skupině trochu lépe. Že získáme nějaké body a budeme bojovat o 3. místo zaručující postup do jarní části Evropské ligy. To se nám bohužel nezdařilo. Nic to nemění na faktu, že Liga  mistrů pro nás byla obrovským zážitkem a zkušeností. Zároveň i motivací do další práce, neboť jsme na vlastní kůži poznali nejvyšší fotbalovou úroveň. Otevřela nám oči.

Mnohem lepší vzpomínky asi máš na kvalifikaci Ligy mistrů završenou úspěchem proti Spartě Praha...
Odehrál jsem oba duely proti maltské Birkirkaře (0:1, 3:0) a bulharskému Litexu Loveč (1:1, 3:1). Zápas proti Spartě byl velice prestižní a vyrovnaný. Rozhodovaly maličkosti a asi o něco lepší forma Žiliny. V tomto dvojzápase jsem odehrál pouze jednu minutu na Letné.

Jaká je vlastně tvá pozice v týmu? Proč jsi nezasáhl do více zápasů?
Na podzim jsme hráli v rytmu středa – neděle na 3 frontách, což si logicky vynutilo rozložení sil na více členů kádru. Celkem jsem nastoupil asi do dvaceti zápasů, což rozhodně není málo.

Jak zpětně hodnotíš svůj přestup ze Slavie do Žiliny?
Nejen s ohledem na aktuální dění v těchto klubech nemohu tento krok hodnotit jinak, než pozitivně.

Co tvá další budoucnost v žilinském dresu?
Smlouva mi v Žilině končí k 30. červnu příštího roku, tudíž se nyní nacházím ve fázi vyjednávání s Žilinou o další smlouvě. Rád bych měl v této věci brzy jasno.

Sleduješ dění v FC Vysočina?
FC Vysočina vnímám jako domovský tým, mám k němu hodně nadstandardní vztah a navíc v Jihlavě bydlím. Dění v  klubu pravidelně sleduji a týmu držím palce, aby mu konečně vyšel vytoužený postup d Gambrinus ligy. Podzim rozehráli solidně, ovšem na jaře je ještě čeká mnoho práce. Mají kolem sebe silnou konkurenci. Snad to vyjde!

 
Aktuálně

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu