28.01.2011, Miroslav Fuks

Jan Šilinger přichází naplnit očekávání

Jan Šilinger přichází naplnit očekáváníJan Šilinger už má konečně klid a jistotu. Zhruba měsíc trvající spekulace médií a fanoušků jsou u konce. Dvaadvacetiletý levonohý hráč podepsal dlouhodobý profesionální kontrakt s FC Vysočina s platností do 30. června 2014. Jak tento odchovanec 1.FC Slovácko vnímal zájem celé řady prestižních klubů a dohady veřejnosti?

 

Sledoval jsem to trochu z povzdálí prostřednictvím internetu. Snažil jsem se na případný přestup nemyslet a dal jsem v jednání důvěru znojemskému vedení a manažerovi Chovancovi.

Bylo pro tebe složité opustit kabinu Zbrojovky Brno a přesunout se do Jihlavy?
Na počátku zimní přípravy to skutečně vypadalo, že skončím v Brně. Dokonce jsem zde trénoval. Kluby se však nedohodly a já byl pochopitelně dost zklamaný. Už jsem se totiž viděl v nejvyšší soutěži. Jsem rád, že jsem nakonec našel novou motivaci v FC Vysočina.

Jak budeš vzpomínat na znojemské působení?
Jen v nejlepším. Během půldruhého roku se nám podařilo postoupit do II. ligy a v ní jsme odehráli solidní podzim. Jsem rád, že jsem pravidelně nastupoval a že zde ze mne udělali levého obránce.

Jaké byly tvé první dojmy z FC Vysočina, z kabiny, klubového zázemí či spoluhráčů?
Příjemně mne překvapilo pozitivní přijetí v kabině. Přitom jsem znal pouze exznojemského Tomáše Cihláře a z působení ve Slovácku Radka Görnera a Jana Šimáčka. Denně vnímám, že zázemí FC Vysočina je na vysoké úrovni.

Kolem tvé další fotbalové budoucnosti bylo v prosinci a lednu hodně rozruchu. Jsi připraven na očekávání a tlak fanoušků?
Budu se snažit tak, abych veškerá očekávání naplnil. Rozhodně se tím ale nijak nestresuji.

Jak vnímáš dosavadní zimní přípravu v jihlavském klubu?
Byla a stále ještě je velice náročná. Ničím mne však nezaskočila. V tomto směru nemám problém. Kvalitní bylo i nedávné soustředění v Jablonci.

Cítíš se lépe v obraně či v záloze?
V mládí i ve Slovácku jsem nastupoval ve středu či na kraji zálohy, ale poslední dobou se určitě lépe cítím na beku. Mám zde přehled o situaci a prostor k útočným výpadům. Na lajně hraje důležitou roli fyzická kondice.

Asi není nutné zdůrazňovat, s jakým cílem jsi do FC Vysočina přišel...
Přišel jsem bojovat o postup do Gambrinus ligy, to je jednoznačné.

 
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu