05.02.2011, Miroslav Fuks

Lukáš Vaculík na jaře znovu oblékne jihlavský dres!

Lukáš Vaculík na jaře znovu oblékne jihlavský dres!FC Vysočina hlásí staronovou posilu! Na jaře žlutomodrý dres znovu po šesti letech oblékne záložník Lukáš Vaculík (nar. 6.6.1983). Ten v letním období do Jihlavy přestoupil z Viktorie Žižkov a po měsíční přípravě v FC Vysočina zamířil na hostování do kyperského celku Nea Salamina Famagusta. Úspěšné angažmá v celku lídra II. kyperské soutěže však předčasně ukončilo svalové zranění a cizinecké kvóty v této soutěži. Vaculík tak bude na jaře bojovat o postup do nejvyšší české soutěže!

 

„V Jihlavě čekám to stejné, jako na Kypru. Tedy vyhrát co nejvíce utkání a postoupit. Vůbec mi nejde o osobní statistiky či góly, chci pomoci postupu do Gambrinus ligy. Určitě je pro mne výhodou, že jsem v týmu strávil zhruba měsíc letní přípravy. Nejdu tak do neznáma a věřím, že s mým začleněním do mančaftu nebude problém.“

Tvoji rodiče bydlí v Jihlavě, hodláš zde zakotvit?
Ne, máme byt v Praze, tudíž budu dojíždět. Maximálně zde přespím, když budeme mít dvoufázový trénink.

Jak vlastně vzpomínáš na kyperské angažmá?
Jedině kladně. Byla to pro mne obrovská zkušenost, která splnila mé fotbalové i osobní představy. Udělal jsem si zde jméno, získal přátele a rozhodně nemohu vyloučit, že mé kroky na tento ostrov zase někdy povedou.

Dařilo se i týmu?
Nea Salamina je tradičním účastníkem nejvyšší soutěže a do II. ligy vstupovala s jednoznačným cílem postoupit. Nezačali jsme však dobře, neboť po 5. kole jsme byli na posledním místě. Nyní, po devatenácti odehraných kolech, už je tým na 1. příčce a vše nasvědčuje tomu, že by se postupová ambice měla naplnit. Do zápasů jsem nastupoval pravidelně a vstřelil jsem jeden gól.

Proč jsi své hostování předčasně ukončil?
Bohužel, 30. prosince jsem si natrhl lýtkový sval a diagnóza zněla zhruba 8 týdnů bez zápasového zatížení. Uzdravil bych se asi 4 zápasy před koncem sezóny a předtím bych zabíral jedno místo z osmičlenné kvóty vyhrazené pro cizince. Vedení klubu se tedy rozhodlo na soupisku dopsat jiného zcela zdravého nekyperského fotbalistů. V kádru byli další, kteří na toto místo čekali.

 
Aktuálně

Liga je zpět. Hrajeme! I díky vám

Ligová fotbalová asociace děkuje všem záchranářům, lékařům, zdravotním sestřičkám a dalším obětavým pracovníkům v první linii, kteří se zasloužili o zvládnutí složité epidemiologické situace v naší zemi. Díky jejich obětavému nasazení se mohly naplno znovu rozběhnout obě nejvyšší soutěže – jako jedny z prvních v Evropě. Ligová fotbalová asociace... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu