02.03.2011, Miroslav Fuks

Procházka byl v zimě spokojen s přístupem hráčů

Procházka byl v zimě spokojen s přístupem hráčůNadcházející víkend skončí zimní příprava nejen prvnímu týmu FC Vysočina, ale i extraligovým dorostencům. Ti dokonce do nejvyšší soutěže vstoupí o den dříve, než „áčko“. V sobotu 5. března se v areálu Na Stoupách od 11:00 hodin střetnou s 1. FC Slovácko. Trenéra staršího dorostu Pavla Procházku jsme požádali nejen o zhodnocení zimní přípravy a formy jeho týmu.

 

Mohu být velmi spokojen s přístupem hráčů k tréninku. Kluci o svém přístupu k fotbalu začali více přemýšlet a pochopili, že pouze poctivým a tvrdým tréninkem mohou dosáhnout zlepšení. Uvědomují si, že i oni mohou usilovat o vysoké fotbalové mety.

Výsledkově byla naše zimní příprava spíše průměrná, ovšem z pohledu perspektivy stávajícího týmu, který z velké části tvoří fotbalisté mladšího ročníku, ji můžeme hodnotit velmi pozitivně. Ukazuje se, že i po výrazném omlazení v mančaftu zůstala kvalita a velký potenciál.

K jakým změnám v kádru přes zimu došlo?
Především přešla pětice Kopeček, Fadrný, Kryštůfek, Čížek a Přibyl do juniorky. Gólman Kopeček však v průběhu zimy ukončil hostování v našem klubu a zamířil do 1.FC Jemnicko. Do divizního týmu mužů Pelhřimov odešel hostovat stoper Vonásek. U něj předpokládáme, že se v létě do kádru vrátí a bude bojovat o místo v extraligovém kádru pro příští ročník. Mrzí nás odchod pravého obránce Götha, který dal přednost nižší soutěži v Rakousku před usilováním o pozici v kádru naší juniorky. Určitě je to pro jeho sportovní vývoj škoda. Věřím, že se v budoucnu ještě pokusí proniknout do vrcholového fotbalu.

Tým doplnili z našeho „B“ dorostu brankář Malinkovič a obránce Tvrdý. Už ve druhé polovině podzimu se do kádru prosadili další talentovaní mladíci – záložníci Hráček a Masopust.

S jakým cílem do jara vstoupíte?
Věřím, že i tento omlazený tým je schopen udržet naši lichotivou 8. příčku. Určitě chceme zůstat ve středu tabulky. Hlavním úkolem však samozřejmě zůstává příprava hráčů pro dospělý fotbal. Je dobře, že se v extraligovém dorostu prosazuje stále více mladších hráčů.

Úterní ligové shromáždění klubů I. a II. ligy mimo jiné rozhodlo o tom, že se v tomto ročníku dorostenecké extraligy nebude sestupovat...
Ano, je to tak. Nikdo nesestupuje a soutěž od příštího ročníku 2011/12 rozšíří dva postupující týmy. Věřím, že hra bez sestupové hrozby bude pro fotbalový vývoj hráčů prospěšná.

Slovácku máte v sobotu co vracet...
To je pravda. V posledním utkání podzimu jsme na Slovácku herně propadli a prohráli jsme 2:1. Nevyšlo nám ani zimní přípravné utkání. V něm jsem vedli už 0:3, ale nakonec jsme na Slovácku prohráli 4:3. Ze svého týmu cítím velké odhodlání tyto porážky v sobotu svému soupeři vrátit!

 
Aktuálně

Vysočina na Bedřichově nastoupí proti Prostějovu

Fotbalisté FC Vysočina ve středu 26. června sehrají jediné letní přípravné utkání na jihlavské půdě. Na stadiónu Sokola Bedřichov už od 11:00 hodin nastoupí proti druholigovému rivalovi, s nímž v uplynulém ročníku sehráli velmi vyrovnané duely – 1.SK Prostějov. Duel opět nabídne vítanou prověrku celého širokého kádru kouče Radima Kučery. A mezi... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu