03.03.2011, MF DNES - Vysočina - Edita Palkovičová

Očekávání jsou velká. Ale spoléhám, že budeme silní, soudí jihlavský Dort

Očekávání jsou velká. Ale spoléhám, že budeme silní, soudí jihlavský DortKapitána jihlavských fotbalistů Filipa Dorta už v posledních dnech pořádně svrběly nohy. Po dvouměsíční dřině se už těší na odvetnou část druhé ligy. Třicetiletý záložník si ale zároveň uvědomuje, jaká kláda leží na něm a jeho spoluhráčích. Klub totiž jednoznačně pojmenoval letošní sezonu jako postupovou.

 

"Je nám jasné, o co se hraje. Cítíme, že tlak bude větší. Já věřím, že naše šance na postup jsou reálné," podotkl Dort, který už je po zdravotní stránce stoprocentně fit.

FC Vysočina vyhlásil před startem jara jednoznačný cíl. A tím je postup mezi elitu. Jak to pociťujete vy hráči, není to pro vás trochu svazující?
Myslím, že dneska už je to každému jasné, o co se hraje. Ukáže se až na hřišti, jak se s tím kdo vyrovná. Nemůžu mluvit za ostatní. Těžko říct. Určitě ale bude tlak větší, než byl.

A co vy osobně, jak to vnímáte?
Očekávání jsou velká, ale já si to tolik nepřipouštím. Nevím ani, jestli by to pro mě bylo dobře. Není to zase tak, že bych všechno hodil za hlavu a bylo by mi jedno, jestli se to povede, nebo ne. Tak to není. Přemýšlím o tom. Já se ale spíš spoléhám na to, že na hřišti budeme silní.

Zůstal jste kapitánem. Asi je určitě povzbuzující, že vám trenéři i spoluhráči věří.
Kapitána ze mě udělal pan Urban. Trenér Vrzáček v tom pokračuje. Tu důvěru mám. Doufám, že kluky, ani trenéry nezklamu a že pomůžu týmu k tomu vytouženému snu.

Zimní příprava je dlouhá a neoblíbená. Už se všichni těšíte na start jara?
Určitě. Zimní příprava trvá dva měsíce. Už se těšíme, že ukážeme na hřišti, co jsme za ty dva měsíce dělali.

  • kompletní rozhovor naleznete ZDE

 
Aktuálně

Vysočina na Bedřichově nastoupí proti Prostějovu

Fotbalisté FC Vysočina ve středu 26. června sehrají jediné letní přípravné utkání na jihlavské půdě. Na stadiónu Sokola Bedřichov už od 11:00 hodin nastoupí proti druholigovému rivalovi, s nímž v uplynulém ročníku sehráli velmi vyrovnané duely – 1.SK Prostějov. Duel opět nabídne vítanou prověrku celého širokého kádru kouče Radima Kučery. A mezi... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu