15.04.2005, Redakce

Vaculík: Snažím se, aby mne v létě koupili do základní sestavy!

Jihlava – V sobotu 2. dubna se jihlavská kopaná po dlouhé době opět dočkala „svého“ prvoligového střelce. Po Robertu Cahovi, který skóroval 19.11.2000 v dresu Baníku Ostrava proti Příbrami, se do prvoligové sítě trefil odchovanec FC Vysočina Lukáš Vaculík. při svém teprve druhém startu za Mladou Boleslav, kde z jihlavského klubu hostuje.

 
ak k tvému premiérovému gólu došlo?

Dostal jsem super nahrávku od Matějovského za beky. Na libereckého brankáře Hauzra jsem postupoval z levého křídla a měl dost času na rozmyšlení, co s míčem provedu. Chtěl jsem gólmana přehodit a čekal jsem, že půjde na zem, ale on to ustál a první střelu mi vyrazil, podruhé jsem to dorážel už do prázdné brány.

Za utkání v Liberci tě dokonce MF DNES nominovala do sestavy kola…

Zápas se mi skutečně vydařil. Trenér Uhrin mne do hry nasadil v 59. minutě, aby levá strana začala lépe fungovat a nedostali jsme další gól. Nakonec to vyšlo tak, že jsem se nachomýtnul ke dvěma vstřeleným brankám. Krom vstřeleného gólu jsem si totiž připsal i asistenci u branky Sedláčka. Ze zápasu jsem samozřejmě měl super pocit. Zvláště, když v ochozech nechyběli moji rodiče.

Vraťme se v čase zpět. Jak vzpomínáš na první krůčky v novém působišti?

Do Boleslavi jsem přišel na zimní přípravu. Přijetí od spoluhráčů bylo v pohodě, horší to však bylo s mojí aklimatizací v nových podmínkách a novém městě. Po menších úvodních problémech se naštěstí vše urovnalo a já do nového klubu bez problémů zapadl.

Kde a jak v Mladé Boleslavi bydlíš?

S přítelkyní jsme si pronajali byt 2 + kk.

Jak jsi byl spokojen se zimní přípravou?

Určitě byla velmi kvalitní. Trenér Uhrin ji přizpůsobil tak, abychom měli dostatečně natrénováno, ale zároveň nebyli zatavení. I v přípravných zápasech jsem dostával dostatek příležitostí. Zejména jsem ale byl rád, že mi 100% sloužilo zdraví. Musím to zaklepat na dřevo – se svaly či třísly necítím žádný problém.

Neublížil ti trochu zimní příchod zkušeného exsparťana Baranka?

Asi trochu ano. S jeho příchodem byl totiž vyřešen jeden kraj zálohy a o zbylou levou stranu tak vlastně bojuje pět hráčů – já, Čáp, Cigánek, Jarolím a Brunclík. Bez Míry by možná moje pozice byla jednodušší. Na druhou stranu je konkurence určitě prospěšná. Nutí nás stále podávat dobré výkony a pořád na sobě pracovat.

Jak ze své pozice hodnotíš trenéra Uhrina?

Jeho velkou předností je, že hráče dokáže motivovat a povzbudit. V týmu stále vytváří dobrou atmosféru. Je nesmírně ambiciózní a soutěživý, nikdy nechce prohrát a to přenáší i na nás.

Jak těžké bylo dostat příležitost v prvoligovém zápase? V úvodu sezóny jsi nehrál…

První tři zápasy jsem strávil na lavičce, ale trenér mne ubezpečoval, že šanci určitě dostanu. Ta přišla v důležitém domácím utkání proti Českým Budějovicích, které jsem 1:0 vyhráli a já odehrál posledních 30 minut. Poté přišel zmiňovaný vydařený zápas v Liberci a v posledním kole jsem dokonce odehrál celou druhou půli v domácím duelu proti Příbrami. Jen škoda, že jsme tento duel pouze zremizovali 0:0. Snad jsem trenérovi ukázal, že na to mám a že se mnou může počítat. Doufám, že jsem si řekl o to, abych dostával šanci v každém zápase. Musím však na sobě stále pracovat.

V čem vidíš největší rozdíl mezi I. a II. ligou?

Největší rozdíl vidím v důrazu a agresivitě. Vše se dojíždí a všechny osobní souboje jsou tvrdší.

Jaká panuje v boleslavské kabině atmosféra?

Máme mladý ambiciózní tým, který táhne za jeden provaz. Partu tu je opravdu výborná. Přispívá k ní třeba i to, že po každém domácím zápase chodíme spolu s manželkami či přítelkyněmi na povinnou večeři. Navíc se nám zatím daří, na jaře jsme ještě neprohráli a rádi bychom tuto sérii protáhli.

Hostování v Mladé Boleslavi ti končí k 30. červnu. Jak vidíš svoji další budoucnost? Máš už nějaké signály?

Na toto téma se mnou zatím nikdo nemluvil. Mladá Boleslav na mne má opci na přestup, o který si však musím říci sám svými výkony. Musím udělat maximum pro to, aby mne Boleslav v létě koupila do základní sestavy. Každopádně jsem s ředitelem Tulisem domluven, že se v létě vrátím do Jihlavy a moje další působení v Boleslavi, v Jihlavě či jinde se bude řešit.

Co říkáš na dosavadní jarní výsledky Vysočiny?

Kluci v Plzni nezačali nejlépe. Poté jsem byl doma na Prachaticích, kde byla hrozná škoda, že nevyhráli. Poté však Vysočina zvládla těžký duel ve Vítkovicích a porazila Ústí. Myslím si, že to kluci nemají špatně rozjeté. Hodně napoví zápasy s Mostem a Hradcem.

Lukáš Vaculík

Přezdívka: Váca

Narozen: 6.6.1983

Výška: 180 cm

Váha: 73 kg

Bilance v Gambrinus lize: 3 starty / 1 gól

Bilance ve II. lize ČMFS: 69 startů / 3 góly

Předchozí kluby: DOSTA Bystrc (92-94), FC PSJ/Vysočina Jihlava (94-04), FK Mladá Boleslav

Úspěchy: reprezentace v mládežnických výběrech ČR

- účast na ME "U19" v Norsku

- postup do semifinále Poháru ČMFS (2003/04)

- prvoligové starty v dresu Mladé Boleslavi

 
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu