05.06.2011, Miroslav Fuks

Josef Vrzáček: Hráči předvedli týmový výkon

Josef Vrzáček: Hráči předvedli týmový výkonChvíle po skončení 29. kola aktuálního ročníku II. ligy si jistě hráči, trenéři, funkcionáři, sponzoři i fanoušci představovali jinak. V zimní přípravě a bezesporu i v průběhu jara věřili, že v té době už budou slavit postup mezi českou elitu a nebo se budou připravovat na poslední rozhodující kolo. Bohužel, rozhodnuto už ve II. lize je právě po 29. kole. Vysočina s určitostí skončí na nepopulárním 3. místě a svoji oprávněnou postupovou ambici musí minimálně o rok odložit. Jak tuto realitu vstřebával kouč Josef Vrzáček po zápase ve Vlašimi?

 

Jsme bezesporu zklamaní. Už před tímto zápasem jsme si uvědomovali, že naše šance je pouze v teoretické rovině. Přesto jsme věřili, že se na nás štěstí usměje a budeme mít až do konce soutěže postupovou naději. Žižkov však v Mostě zvítězil a nyní už může slavit. K rozboru příčin toho, že se před nás v tabulce dostaly oba pražské celky, se v nadcházejících dnech a týdnech dostaneme. Nyní se musíme soustředit na závěrečný zápas ročníku s Karvinou. Přesto už teď si troufám tvrdit, že chléb se lámal v duelech na Žižkově a doma s Třincem. V obou jsme byli herně lepším celkem, ale svoji převahu jsme nedokázali zúročit gólově a tedy výsledkově. Zde se aktuální soutěžní ročník lámal v otázce postupu.

Vraťme se do Vlašimi. Jak hodnotíte výkon svého mužstva?
Na soupeře jsme se dobře připravili a do utkání jsme aktivně vstoupili. Kontrolovali jsme hru, byli jsme v pohybu, hráči se nabízeli, bojovali a především jsme vstřelili úvodní branku. Škoda, že jsme do poločasu nedokázali naše vedení navýšit. Příležitosti a akce k tomu byly. Ve druhé části jsme změnili taktiku, hráli jsme ze zabezpečené obrany a soustředili jsme se na brejky. Opět škoda, že jsme některou z našich příležitostí nedotáhli do gólového konce. Závěr tak mohl být klidnější. Troufám si říci, že naše výhra byla zasloužená.

Chtěl byste některého z hráčů za výkon vyzdvihnout?
Do zápasu ze zdravotních či disciplinárních důvodů nemohla nastoupit celá řada hráčů. Za této situaci kluci k utkání přistoupili velmi bojovně, koncentrovaně, prostě jako tým.

 
Související
Aktuálně

Vysočina na Bedřichově nastoupí proti Prostějovu

Fotbalisté FC Vysočina ve středu 26. června sehrají jediné letní přípravné utkání na jihlavské půdě. Na stadiónu Sokola Bedřichov už od 11:00 hodin nastoupí proti druholigovému rivalovi, s nímž v uplynulém ročníku sehráli velmi vyrovnané duely – 1.SK Prostějov. Duel opět nabídne vítanou prověrku celého širokého kádru kouče Radima Kučery. A mezi... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu