06.06.2005, Redakce

Tulis: „Byla by obrovská škoda postupové šance nevyužít!“

Jihlava – Pod vedením Ing. Zdeňka Tulise letos FC Vysočina dosáhne na historický fotbalový úspěch z pohledu celého regionu. První tým skončí ve II. lize určitě nejhůře čtvrtý, ovšem před posledním kolem sáhá po senzačním postupu do nejvyšší soutěže!

 
Věřil v takto úspěšnou sezónu i ředitel klubu?

Byl jsem přesvědčen, že I. liga v Jihlavě a potažmo na Vysočině jednou bude. Vždy jsme však spíše upřednostňovali materiálně technické zabezpečení klubu a výchovu mládeže. V současné době musím říci, že sportovní stránka předběhla svoji dobu a naše předpoklady a to i bez ohledu, zda ve čtvrtek vybojujeme historický postu či ne.

Čím si takto úspěšnou sezónu vysvětlujete?

Vedle kvalitní práce trenérů a hráčů je odrazem celkového duchu práce v tomto klubu a přístupu všech jeho zaměstnanců. Podařilo se nám vytvořit rodinné ovzduší, kde každý podává pracovní výkony na hranici svých možností. Navíc si myslím, že určitý základ letošního úspěchu položily už předchozí roky a naše systematická práce při budování prvního týmu a při výchově mládeže.

Před posledním zápasem musím říci, že by bylo obrovskou škodou šanci na postup nevyužít. Z pohledu našeho klubu by eventuální postup byl maximem, co můžeme udělat. Poté by už záleželo na přístupu celého regionu k působení Vysočiny v nejvyšší lize. Rádi bychom pozitivní atmosférou v našem klubu nakazili i příslušné osoby ve významných firmách a sídlech veřejnoprávních institucí, aby nám pomohli případnou účast Gambrinus lize zvládnout. Fotbal by pro ně mohl být skvělou reklamou a šancí zviditelnit se v médiích i očích celé veřejnosti.

Jedním dechem však dodávám, že případný sestup z I. ligy by neznamenal konec fotbalu na Vysočině. Naopak by se stal základem na další postupné a trpělivé cestě k vybudování silného a stabilního klubu, který bude schopen bojovat o evropské poháry.

V jakých zápasech se letošní sezóna z pohledu Vysočiny lámala?

Strašně povzbudivá byla naše podzimní výhra na Žižkově. Mužstvo zde získalo skoro již ztracené sebevědomí a od té doby začalo hrát dobře. Hráči si zvykli na nového trenéra, zacelili díry v obraně a zejména venku začali předvádět výborné výkony. Jen škoda, že se nám více nedařilo před domácími fanoušky. Smůlou byla i zranění našeho klíčového útočníka Tomáše Kaplana.

Je stávající mužstvo schopné důstojně nastupovat v nejvyšší soutěži?

Přáním každého trenéra je jistě posílit co nejvíce. Osobně však vidím reálné posílení na dvou až třech postech. Myslím si, že si stávající kádr zaslouží důvěru. Rozhodně v případě postupu do týmu nechci přivést přeplácené hvězdy, které by nakazili stávající velmi pozitivní duch mužstva a atmosféru v něm.

Co by se v případě postupu muselo změnit na našem stadiónu?

V I. fázi by byla nutná výstavba kryté tribuny pro 2.000 sedících diváků, která by vyrostla těsně za bránou směrem k bazénu. Dále je by bylo nutné postavit trafostanici a sloupy umělého osvětlení. Zároveň by došlo k rozšíření parkovacích ploch uvnitř stadiónu a ozdravnou kůrou by prošla hlavní i vedlejší travnatá plocha v Jiráskově ulici. Tato investice by se dle mého hrubého odhadu pohybovala kolem 50 mil. Kč. Představovala byla začátek rekonstrukce našeho stadiónu, na který by postupně navazovaly další práce v souladu se svazovým projektem Stadióny 2003. Výsledkem by měl být v horizontu 3 - 4 let reprezentativní stánek pro celý Kraj Vysočina.

Jak se k těmto záměrům staví Město Jihlava a Kraj Vysočina?

Mohu potvrdit, že se oba subjekty k této otázce v rámci svých pravomocí staví pozitivně. Snaží se nalézt prostor pro podporu špičkového fotbalu na Vysočině, jako způsobu vyplnění času širokého spektra obyvatel tohoto regionu.

Velkým úspěchem skončila tato sezóna pro juniorku…

Zde se nám splnilo naše předsezónní přání vybojovat postup do MSFL. Poděkování za to náleží trenérovi Březinovi a poté i v zimě příchozímu kouči Vrzáčkovi, který mužstvo oživil. Z pohledu „B“ týmu jsme dosáhli ojedinělého úspěchu. Vždyť ještě v sezóně 1999/00 naše „áčko“ kopalo MSFL a „béčko“ I.B třídu. A od sezóny 2005/06 bude juniorka nastupovat v MSFL! Vyšší soutěž samozřejmě představuje velkou perspektivu z hlediska vývoje našich mladých hráčů a určitě i kvalitnější přechodový můstek z dorostenecké kategorie mezi dospělé.

Jak jste viděl letošní působení jednotlivých mládežnických výběrů?

Před našimi mládežnickými trenéry v čele s šéftrenérem Fikesem musím smeknout. Vždyť malý klub dokázali z pohledu účasti v soutěžích dostat na stejnou úroveň jakou má třeba Baník Ostrava. Přirovnal bych to k malému zázraku. Věřím, že díky stávající vysoké úrovně výchovy mládeže máme zaděláno na kvalitní budoucnost našeho klubu. Nástavbou tohoto procesu by se v brzké době měla stát fotbalová akademie FC Vysočina. Z naší práce by pak měly profitovat všechny kluby v našem kraji.

 
Aktuálně

Bojovný výkon juniorky na bodový zisk nestačil

Juniorský tým nastoupil k těžkému utkání na půdě 2. celku tabulky - "béčka" Slovácka. To bylo po celé utkání lepším celkem, ovšem bojovný týmový výkon a výborné zákroky gólmana Doležala dlouho držely jihlavskou šanci na první bodový zisk. Tu uťala 81. minuta, kdy jedinou branku utkání vstřelil domácí Pek. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu