28.06.2011, Miroslav Fuks

Tvarůžek: K lepšímu umístění scházela jedna výhra

Tvarůžek: K lepšímu umístění scházela jedna výhraSeriál rozhovorů, které hodnotí průběh jarní části sezóny z pohledu mládežnických týmů FC Vysočina, završíme na téma žákovské týmy a s důrazem na žákovské „áčko“, tedy celek U 15. Jak jeho trenér Pavel Tvarůžek hodnotí nedávno skončený ročník žákovské ligy, který jeho celek zakončil na 4. příčce s dvoubodovou ztrátou na 2. místo?

 

Z pohledu celého roku velmi dobře. Skončili jsme v popředí tabulky, předváděli jsme, myslím, celkem pohledný fotbal a vstřelili poměrně dost branek. S nejsilnějšími soupeři jako je Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín či Slovácko jsme dokázali držet krok a sehrát vyrovnaná utkání.

Co chybělo lepšímu konečnému umístění? Jednu chvíli jste sahali po první příčce…
Vyhrát alespoň jedno z posledních dvou utkání. Zejména prohra na domácím hřišti s Frýdkem-Místkem v předposledním kole nás velice mrzela. Vítězství by nám s určitostí zajistilo 2. místo. V průběhu jara jsme se však potýkali s dlouhodobějšími zdravotními problémy některých klíčových ofenzivních hráčů a to se nakonec v závěru soutěže přeci jen projevilo. O to větší pochvalu ale zaslouží ostatní kluci, kteří dokázali udržet tým v naději téměř až do konce.

Jaká je před tímto ročníkem perspektiva? Jsou v něm hráči, kteří mohou proniknout do prvního týmu FC Vysočina?
Ročník určitě nezůstane pohromadě, někteří kluci se posunou o kategorii výše, takže už se v tomto složení třeba nikdy nesejdou. Proto je potřeba vidět zejména perspektivu jednotlivých hráčů. V týmu jsou velice šikovní fotbalisté a věřím, že některého z nich v „áčku“ v budoucnu uvidíme.

Chtěl byste některé hráče za jejich jarní výkony vyzdvihnout?
Chtěl bych pochválit všechny kluky, ale pokud mám na jaře někoho vyzdvihnout, tak v bráně byl oporou Marek Kolář, v obraně hráli velmi spolehlivě David Jančík a Adam Polívka a naši ofenzivu táhl na jaře především Jirka Klíma.

Jak jste byl spokojen s hráči z regionálních klubů na střídavý start?
Na jaře jsem v utkáních vyzkoušel celkem 7 hráčů z jiných klubů. Někteří z nich ukázali svoje kvality a proto jsme se dohodli na další spolupráci v dorostu. Chtěl bych tímto také poděkovat trenérům těchto klubů za spolupráci a velice vstřícný přístup při uvolňování jejich hráčů.

Má ročník 1997 na to, aby i v nadcházejícím ročníku bojoval o přední příčky?
Od nového ročníku dochází také ke změnám v žákovských soutěžích. Žákovská liga – od teď již soutěž SpSM, bude na Moravě rozdělena na dvě skupiny, čímž se kvalita týmů samozřejmě rozmělní. Naším výsledkovým cílem bude určitě skončit v horní polovině tabulky naší skupiny.

Jak hodnotíte výsledky dalších tří žákovských týmů FC Vysočina?
Celkově se dá říct, že jsme v soutěžích obstáli podobně jako v předchozích letech. Žáci B se na jaře výkonnostně velmi zvedli, což doufám potvrdí i v následujícím ročníku. Žáci C a D udělali také výkonnostní vzestup a sehráli řadu velmi dobrých utkání. Na jaře se však potýkali zejména s horší ofenzivní činností a menším počtem vstřelených branek. Žáci D však hráli oproti rok starším klukům a to je v tomto věku velmi těžké.

Do pozice sportovního manažera mládeže byl jmenován Josef Morkus. V jakém směru spolu hodláte spolupracovat? Jaká jsou vaše očekávání?
Všechny změny proběhly bohužel až po sezóně a tak ještě nebyl dostatečný prostor k tomu, abychom si s panem Morkusem mohli vše v klidu probrat. Sejdeme se až po dovolené.

Hráčské žákovské statistiky

Žáci C – U 13

Odehrané zápasy: 13 - Vítek, Vlk, Benáček, Rohony, Blaško, Vrzal, 12 - Caha, Pacek, Vašíček, Wendl, 11 - Průša, 10 - Nováček, Antoš, 9 - Čermák, Časta, 7 - Svoboda, 6 - Eremiáš, 5 - R.Svoboda, 4 - Pecina, 3 - Čajánek, 1 - Chlumský.
Vstřelené branky: 3 - Blaško, 2 - Vlk, Vrzal, Vašíček, Průša, Antoš, 1 - Benáček, Wendl, Časta, Svoboda.

Žáci D – U 12

Odehrané zápasy: 13 - Řezáč, J.Holub, Freith, 12 - Pejřimovský, Křišťál, Zástěra, Štěpánek, Vídenský, 11 - Nestrojil, Kmeťo, 9 - Uherek, K.Holub, Tůma, Mikeš, Chlumský, 7 - Duba, 6 - Škrdla, Chramosta, 5 - Krajanský.
Vstřelené branky: 4 - Kmeťo, 3 - Řezáč, Křišťál, 1 - Mikeš, Chramosta.

 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu