01.07.2011, DENÍK - Michal Jindra

Maruš a Pedro: Byla to pro nás obrovská zkušenost

Maruš a Pedro: Byla to pro nás obrovská zkušenostTalentovaní fotbalisté Štěpán Maruš a Dominik Pedro dostali šanci v reprezentaci do šestnácti let na mezinárodním turnaji Bannikov memoriál, který se konal v ukrajinském Kyjevě.

 

Fotbalisté z FC Vysočina tak dostali možnost porovnat svoje kvality s hráči jiných evropských zemí.

„Je nám ctí, že jsme se mohli účastnit tak kvalitního turnaje, který se odehrál. Odvezli jsme si řadu zkušeností, a to nejen po fotbalové stránce, ale také po kolektivní. Spřátelili jsme se zde s klukama z celé republiky a vytvořili skvělou partu,“ hodnotil pozitivně start v reprezentačním dresu patnáctiletý Maruš.

Na turnaj dorazilo osm mužstev (včetně domácí Ukrajiny), která byla rozdělena do dvou skupin. Na úvod prohráli Čeští hráči 4:0 s výběrem domácích fotbalistů, poté porazili Bělorusy 2:0 a na závěr skupiny remizovali se Srby 1:1. V duelu o konečné umístění se výběr do šestnácti let utkal s kolegy z Polska, se kterým prohrál 2:1, a tak si výprava z Čech odvezla konečné 6. místo.

  • celý článek naleznete ZDE
 
Aktuálně

Josef Morkus: Věříme, že se kluci vrátí silnější, vytrvalejší a odolnější

Celosvětová koronovariová krize má samozřejmě výrazný dopad i na český mládežnický fotbal. Zhruba 350 mladých fotbalistů a fotbalistek FKM Vysočina Jihlava, stejně tak více než čtyři desítky jejich trenérů a členů realizačních týmů má vystavenou nucenou fotbalovou stopku. Nejen o řešení individuálního tréninkového jsme si povídali s Josefem... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu