01.08.2011, Redakce

Roman Pivarník: Při posílení týmu se nechceme unáhlit

Roman Pivarník: Při posílení týmu se nechceme unáhlitPřed osmi lety trenér Roman Pivarník společně s asistentem Josef Vrzáčkem letní přípravu zahajoval, jenže ji po dvou týdnech opustil a zamířil za angažmá do Saudské Arábie. V Jihlavě tak letní přípravu dokončil až v roce 2011. Jak ji hodnotí?

 

Předně jsem rád, že jsem se do Jihlavy mohl vrátit. Na své první angažmá na Vysočině rád vzpomínám a byl bych velice rád, kdyby mé druhé působení naplnilo postupový cíl, který tento klub má. Vlastní letní příprava byla naplánovaná před mým příchodem, přesto jsme nesahal k velkým změnám programu. Kvalitní bylo kondiční soustředění v Novém Městě, očekávání splnila i série těžkých přípravných zápasů proti celkům I. a II. ligy. V nich dostali zhruba rovnoměrnou porci zápasů všichni hráči zapojení do přípravy. Proti prvoligovým týmům nastupovala starší silnější sestava a proti druholigovým týmům hráli spíše mladší hráči. Takto jsme mohli prověřit jejich výkonnost. Poslední duely nám ukázaly vzestupnou tendenci a já doufám, že v ní budeme pokračovat.

Přípravu jste zahájil s kádrem 30 hráčů. Jaký dojem na vás udělali odchovanci FC Vysočina?
Předvedli se v dobrém světle. Doufám, že tito mladíci dokáží už v průběhu podzimu výkonnostní vzestup a prosadí se do kádru či sestavy „áčka“. V naši hře by měli být nositeli agresivity a dravosti.

Jste spokojen s dosavadním doplněním týmu? Lze ještě očekávat další posily?
Komárek, Sedláček i Velický disponují prvoligovými zkušenostmi a měli by být posilami. Přesto cítíme, že bychom ještě potřebovali posílit do ofenzívy - do útoku a do středu zálohy. Doufám, že se nám to podaří do konce přestupového období. Chceme hráče do základní sestavy a nechceme se unáhlit. Až soutěž však ukáže, zda nepotřebujeme posílit i na dalších postech.

S čím půjdete do prvního utkání? Nakolik znáte soupeře?
Chceme se prosadit kombinačním přímočarým fotbalem s velkým tlakem na míč. Bohemians disponují velice silným a zkušeným kádrem, který oprávněně náleží ke kandidátům postupu. O tomto soupeři jsme si získali informace z jejich posledních přípravných zápasů či z poháru. Je však třeba říci, že týmy prověří až mistrovská utkání. První kolo sezóny je tak vždy velkou neznámou.

Máte už jasno o základní sestavě?
Zhruba na 90% ano. Samozřejmě budu muset zohlednit i zdravotní stav hráčů.

 
Související
Aktuálně

Permanentkáři FCV, pro část z vás máme na stadiónu místo!

Po časech epidemie se konečně rozběhly české fotbalové soutěže, ovšem stadióny pod vlivem vládních opatření své brány nemohou otevřít dokořán. Dle ligového protokolu je na nich aktuálně místo pro zhruba 150 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme i... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 16:00
FC Vysočina Jihlava
SK Slovan Varnsdorf
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu