13.08.2011, Miroslav Fuks

Pivarník: Těsné výhry posilují psychiku mužstva

Pivarník: Těsné výhry posilují psychiku mužstvaZhruba po roce se do Sezimova Ústí vrátili fotbalisté FC Vysočina. Domů se vraceli nejen s pocitem mnohem lepšího výkonu, ale především se třemi velmi cennými body! Jak tento důležitý duel viděl trenér Roman Pivarník?

 

Jsem velmi spokojen s výsledkem, neboť Sezimovo Ústí velice dobře vstoupilo do nového ročníku ligy i poháru. I dnes dokázalo, že tým má svoji kvalitu a doma hraje velice dobře a aktivně. Naplnily se naše předpoklady, že soupeř bude mít velmi dobrý nástup  a bude nás hodně pressovat. Hráče jsme na to chystali a byli jsme si vědomi, že bude důležité tento úvodní nápor přečkat. Chtěli jsme převzít iniciativu ve druhé části prvního poločasu a důležité bylo, že jsme dokázali vstřelit gól. Ve druhé půli jsme měli množství gólových příležitostí z brejkových akcí a je velká škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhý či třetí gól. Zápas bychom tak dohrávali v klidu. Pokud jsme však utkání venku dokázali dovézt do výhry 0:1, tak je to pro psychiku mužstva velice pozitivní a posouvá ho to dál. Bylo vidět, že hráči zápas odbojovali a sáhli si na dno fyzických a psychických sil. Tomu pomohlo, že na hřišti byli blízko u sebe a plnili stanovené pokyny. Je třeba si uvědomit, že stejně těžký bude každý nadcházející duel. A my se musíme pokusit každý vítězně zvládnout!

Kapitán Filip Dort byl jistě rád, že se svými spoluhráči napravili špatný vstup do nového ročníku a získali plusové body…
Domácí byli v prvních minutách aktivnější a měli nějaké závary po standardních situacích. My jsme však dokázali vstřelit branku a myslím si, že jsme poté měli zápas pod kontrolou. Konečně jsme dobře kombinovali a zaslouženě jsme dosáhli na 3 body. Určitě je však škoda, že jsme zápas neuklidnili vstřelením druhé branky. Doufám, že se v dalších kolech v koncovce zlepšíme.

Spokojenost byla znát na jediném střelci utkání Stanislavu Teclovi…
Moje branka byla vyústěním nacvičené kombinace, tandemového útoku Dolejše s Gabrielem. Ten nacentroval před branku a naštěstí mne našel. Měl jsem čas si míč zpracovat a vystřelit. Jsem rád, že prošel do sítě. Zápas jsme ubojovali a získali důležitou výhru. Stejně tak mne těší, že se druhý poločas herně blížil našim představám. Stejným stylem musíme pokračovat i do dalších zápasů.

  • pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom výše uvedených názorů zástupců FC Vysočina zde naleznete i komentář domácího trenéra Luboše Zákostelského.

 
Související
Aktuálně

Čtyři nové tváře v kádru: Patrák, Selnar, Želazný a Chocholatý

Kádr FC Vysočina se na startu zimní přípravy rozrostl nikoli o dva, ale hned o čtyři talentované hráče. Ze Sparty Praha do Jihlavy zamířil dvacetiletý útočník Vojtěch Patrák a z Viktorie Plzeň přichází na hostování dvacetiletý křídelník Jakub Selnar. V FCV budou na jaře působit i další dva mladíci. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu