15.11.2011, Miroslav Fuks

Průša: Prioritní jsou individuální výkony jednotlivců

Průša: Prioritní jsou individuální výkony jednotlivcůPři pohledu na tabulky jednotlivých soutěží představuje nejlepší tým FC Vysočina po podzimní části celek starších žáků A, tedy celek U-15. Ten se vyhřívá na 1. příčce tabulky moravskoslezské žákovské ligy skupiny jih. Je v silách tohoto týmu být na stejné pozici i po skončení jara? Na to jsme se zeptali sekretáře mládeže FC Vysočina a trenéra tohoto mužstva Kamila Průši.

 

Pohled na tabulku je samozřejmě velmi příjemný. Pokud by tento tým zůstal pohromadě, tak jsem přesvědčen, že bychom i v jarní části soutěžního ročníku mohli hrát o první místo. Pro nás však toto není v žádném případě zásadní. Jde nám o individuální herní výkony jednotlivců. Proto jsme usoudili, že některé hráče tuto zimní přípravu posuneme o ročník výše, tedy do mladšího dorostu D (U-16). Domníváme se, že jim tento přesun pomůže rychleji k dalšímu fotbalovému zlepšování. Tímto se zase otevře více prostoru pro ostatní hráče v našem týmu.

Pokud soutěž vyhrajete, tak vás po konci sezóny čeká nějaká finálová nadstavba?
V případě výhry celé soutěže, se žádná nadstavbová část hrát nebude, což je určitě velká škoda.

Jak hodnotíš úroveň soutěže? Je její rozšíření přínosem?
Úroveň soutěže je podle mého pohledu nízká. Z patnácti utkání jsme sehráli pouze čtyři, která byla těžší. Proto bych preferoval návrat k předchozí soutěži. Tam hráče čekal každý víkend náročný zápas. Tam platilo pravidlo, že hráli ti nejlepší hráči proti nejlepším. Letos se toto říci nedá.

Které zápasy se vám nejvíce vyvedly a naopak?
V soutěži se nám vydařila utkání proti Slovácku, Zlínu a Brnu. Musím také zmínit povedené zápasy z Nike Premier Cupu, kde jsme předvedli kvalitní výkon proti Sigmě Olomouc a Spartě Praha. Naopak se nám v soutěži moc nevydařila utkání proti Velkému Meziříčí, Kroměříži a Prostějovu.

Kteří hráči na podzim patřili k největším oporám týmu?
Toto je velmi obtížná otázka. Řeknu to takto: žádný z hráčů nepropadl. Všichni zaznamenávají pokrok a zlepšení. Samozřejmě, že někteří jsou momentálně výše než ostatní. Jmenovat však žádného hráče konkrétně nechci.

Předpokládáte, že se někteří z nich v zimní pauze přesunou do dorostenecké kategorie? Doplníme vás někdo z týmu U-14?
Ano. Toto jsem již naznačil v odpovědi na první otázku. O doplnění kádru z U14 uvažujeme. Konkrétně jsme se však ještě nebavili. Na toto rozhodnutí máme do konce roku.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava?
Zimní přípravu zahájíme hned v prvním týdnu v lednu 2012. V lednu odehrajeme halové turnaje. Venkovní zápasy začneme hrát až od února. V zimním přípravném období také vyrazíme na běžky do Jizerských hor. Stále však budeme pracovat na individuálních herních dovednostech.

Hráčské statistiky za podzim 2011

Odehrané zápasy: 15 - Štěpánek, Vitásek, Bělovský, 14 - Čermák, Novotný, Sargsyan, 13 - Vedral, Horký, Kolčava, Diviš, 12 - Klíma, Steinbauer, 11 - Parma, Šimončič, Bajer, 10 - Pecina, 8 - Pokorný, 6 - Navrkal, 5 - Pech, 1 - Votava, Průša, Vítek, Čermák.

Vstřelené branky: 17 - Klíma, 13 - Šimončič, 12 - Štěpánek, 10 - Sargsyan, 5 - Čermák, 4 - Novotný, Bajer, 3 - Vedral, 2 - Bělovský, Horký, Kolčava, 1 - Vitásek, Steinbauer, Parma, Průša.

 
Aktuálně

Vysočina v přípravě nestačila na Spartu

Přípravný duel na vyhřívané trávě na Strahově skončil jasnou výhrou favorita. Dvě kombinované sestavy Sparty předčily dvě odlišné sestavy FC Vysočina, které byly prošpikované mladými odchovanci a testovanými hráči. Pod konečný výsledek 5:0 (2:0) se třemi brankami podepsal Tetteh a jednou se trefili Kozák a Mandjeck. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu