08.12.2011, Miroslav Fuks

Kádr FC Vysočina zaznamenal první změny

Kádr FC Vysočina zaznamenal první změnySportovní vedení FC Vysočina oznámilo první hráčské změny v kádru druholigového celku. Ten minimálně pro zimní přípravu doplní ze staršího dorostu krajní záložník Jan Kliment. Jihlavští trenéři už naopak nemohou počítat se středopolaři Jusufim Plumbem a Peterem Krutým.

 

Jan Kliment (nar. 1.9.1993) má za sebou vydařený podzim, když si odbyl premiéru v reprezentačním celku U19, s nímž postoupil do dalšího cyklu evropské kvalifikace. Tento levonohý krajní záložník, který je schopen nastoupit i v útoku, zatím na svoji premiéru mezi dospělými čeká. Jeho bilance v dorostenecké extralize čítá 47 duelů a 12 branek.

„Původně jsme počítali, že se do přípravy „áčka“, stejně jako v letním období, zařadí i útočník Martin Štancl. Nakonec jsme však po dohodě s jeho rodiči, trenérem Pivarníkem a samotným hráčem usoudili, že bude vhodnější, když se na jaře bude soustředit na své vzdělání a úspěšné zvládnutí maturity. Štancl tak zůstává v juniorce,“ doplnil informace Josef Jinoch, sportovní manažer FC Vysočina.

Sedmadvacetiletý slovenský záložník Peter Krutý (nar. 5.3.1984) do Jihlavy přišel v létě 2009 na přestup z HFK Olomouc. Levonohý ofenzivní hráč zaujal perfektně zahrávanými standardními situacemi a velmi dobrou střeleckou produktivitou, která se ho držela v první sezóně odehrané v FC Vysočina. Jeho bilance v ročníku 2009/10 činila 6 vstřelených branek a množství gólových asistencí. Další ročník přinesl menší porci odehraných zápasů, což bylo markantní zejména na jaře 2011. Pozice bývalého prvoligového fotbalisty Žižkova se ještě zhoršila s příchodem trenéra Pivarníka, který ho na podzim nasadil jen ve 4 druholigových duelech. Krutý proto po skončení sezóny dospěl po jednání s vedením FC Vysočina k dohodě o ukončení svého jihlavského angažmá. Jeho bilance na Vysočině se tak zastavila na 52 zápasech za „A“ mužstvo a 9 vstřelených brankách. Za juniorku v MSFL nastoupil 13 x a skóroval hned v osmi případech.

„Ke konci mého jihlavského angažmá jsme dospěli po oboustranné dohodě se sportovním vedením klubu. Zatím nemám jasnou představu o své další fotbalové budoucnosti. Uvidíme, co se v průběhu zimy naskytne. Každopádně klubu děkuji za 2,5 roku, které jsem mohl na Vysočině strávit. Mé působení určitě mohlo být lepší, ale zároveň si myslím, že se nemám za co stydět. Spokojen mohu být hlavně s prvním ročníkem 2009/10, v dalších sezónách už to nebylo zcela dle představ trenérů. Především mne však mrzí, že jsme dvakrát nedokázali postoupit do I. ligy,“ vyjádřil se Peter Krutý.

To chorvatský záložník Jusufi Plumb (nar. 10.2.1988) si ve II. lize za Jihlavu zahrál jen v jednom zápase a to na pouhých 8 minut. I vinou zranění a nedotrénovanosti se v silné konkurenci ve středové řadě neprosadil a pro jaro si musí nalézt nové angažmá. Šestkrát nastoupil za juniorku a jednou se radoval z branky.

Zimní změny v kádru prvního týmu FC Vysočina tím samozřejmě nekončí. „Předpokládáme, že tým posílí 2 – 4 noví hráči. Dále s Teplicemi jednáme o prodloužení působení středopolaře Marka Jungra. Naopak registrujeme nabídky na angažmá pro našeho obránce Tomáše Cihláře, který by v jiném klubu získal větší herní vytížení,“ uvedl Josef Jinoch.

 
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu