29.02.2012, Miroslav Fuks

FC Vysočina hlásí připravenost na jarní boje

FC Vysočina hlásí připravenost na jarní bojeFotbalisté v české II. lize nemají jednoduchý život. Tři a půl měsíce povětšinou v chladném zimním počasí tvrdě trénují na klíčové jarní boje, které však skončí během tří měsíců. Jak se na rozhodující fázi sezóny připravovali v FC Vysočina? S jakými cíli do ní jihlavští fotbalisté vstupují? Je trenér spokojen s posílením týmu? Nejen na tyto otázky se vám nyní pokusíme odpovědět prostřednictvím slov klíčových představitelů FC Vysočina z předsezónní tiskové konference.

 

Ing. Zdeněk Tulis, ředitel klubu

Před FC Vysočina je hodně náročné jaro. Je na něj klub připraven?
Troufám si říci, že jsme po všech stránkách připraveni. Chceme navázat na úspěšný podzim a povedenou zimní přípravu. Jsem přesvědčen o tom, že ve čtrnácti jarních zápasech odvede celý klub, tedy nejen hráči na hřišti, ale také ostatní zaměstnanci od uklízečky přes správce stadionu po vedení, takové výkony, abychom se mohli po sezoně radovat. Hodláme bojovat o naši velkou naději, pro splnění našeho postupového uděláme maximum. Moc dobře však z vlastních zkušeností víme, že nás nečeká vůbec lehká úloha. Věříme, že to po dlouhé sérii neúspěšných pokusů konečně zlomíme.

Ke splnění tohoto velkého cíle by mohla pomoci i zimní příprava…
Takto vydařenou zimní přípravu jsme ještě nezažili. Lze říci, že nám vyšla na sto procent.  Jen ji ojediněle narušily rozmary počasí či drobná zranění hráčů. Díky našim reklamním partnerům a především akcionářům v čele s PSJ jsme týmu připravili dobré tréninkové podmínky, kvalitní soustředění v Itálii nedaleko Brescie a velkou porci přípravných zápasů. Navíc se nám dařilo i herně, když jsme ve čtrnácti zápasech prohráli pouze dvakrát.

Do Itálie jste zamířil s týmem?
Ano, nenechal jsem si ho ujít a jsem rád, že jsem s celým týmem mohl tento čas strávit. V Itálii jsme byli už potřetí a opět jsme zde našli optimální podmínky k hernímu soustředění. Tentokrát jsme měli jen drobné problémům s praním, takže jsem se s masérem bez výhrad zapojil do procesu praní. Jezdili jsme do městské prádelny, protože jsme chtěli, aby hráči vypadali slušně, byli v suchu a měli se jako v bavlnce.

Nejen fanoušky jistě bude zajímat otázka vyhřívaného trávníku…
Na prvním místě je vyhřívaný trávník, který ze strany fotbalové asociace představuje nezbytnou podmínku. Nyní disponujeme stavebním povolením a též ukončeným výběrovým řízením na dodavatele stavebních prací, tudíž jsme v případě vytouženého postupu do Gambrinus ligy schopni do dvou dnů kopnout do země a vybudovat zhruba za 70 dní novou vyhřívanou trávu včetně automatického zavlažování.

A co dokončení stadiónu?
Případná realizace dalších etap dostavby našeho stadiónu je závislá na dvou faktorech – finančních prostředcích a zájmu diváků. Věřím, že by v případě postupu nemusela naše čtyřtisícová kapacita stadiónu stačit, což by mohlo být potřebným impulsem k realizaci další tribuny.

Josef Jinoch, sportovní manažer

Jak byste okomentoval změny, ke kterým v týmu během zimní přípravy došlo?
Už po skončení podzimu jsme avizovali, že by kádr měli opustit hráči, kteří nebyli příliš vytěžovaní. Proto Tomáš Cihlář přestoupil do Znojma a s Peterem Krutým jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Petr Dolejš v našem klubu nechtěl dále prodloužit smlouvu a chtěl využít prvoligové šance, kterou mu nabídli Teplice. S těmi jsme se nakonec dohodli na přestupu. Jsem rád, že na hostování ve II. lize odešli stoper Petr Filip do Varnsdorfu a záložníci Jan Kosak a Robin Demeter do Vlašimi. Jsme velmi zvědaví, jak se jim v novém působišti povede.

Rekapitulaci příchodů samozřejmě musím začít u velezkušeného brankáře Jaromíra Blažka. O tomto nečekaném transferu už asi bylo vše napsáno. Věříme, že pro nás bude posilou nejen na hřišti. Jarda je velká osobnost, která by týmu měla hodně pomoct, a myslím si, že i díky němu si najdou diváci cestu na stadion.

Posílili jsme však i v obraně, kam přišel pravý bek Igor Obert. Dále tým doplnil David Helísek, který je využitelný na obou krajích zálohy. Oba mají zkušenosti z první slovenské ligy, naposledy působili v Dunajské Stredě. Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit i hostování středopolaře Marka Jungra z Teplic, který se na podzim s týmem vhodně sžil.

Zapomenout nemohu ani na mladíky z juniorky, kteří pravidelně okysličují kádr „áčka“. Svými výkony si o to řekl obránce Lukáš Kryštůfek, defenzivní hráč Petr Kolařík a záložník David Vacek. Rovnou z dorostu do prvního týmu zamířil záložník Jan Kliment, který je členem širšího reprezentačního kádru U-19.

Nezvažovali jste i další doplnění kádru, když z něj odešlo hned několik záložníků?
Je mi jasné, že můžeme diskutovat o tom, že měl přijít ještě jeden krajní hráč a útočník. Ale při vzájemných diskusích jsme se dohodli, že by to musel být hráč, který by okamžitě naskočil do základní sestavy. A takového se nám sehnat nepodařilo. Každopádně mužstvo má svoji herní kvalitu, výborně funguje i v kabině a rozhodně má na to bojovat o postup do ligy. Věříme mu.

Roman Pivarník, trenér

Jak hodnotíte dlouhou zimní přípravu svého týmu?
Jsem s ní spokojený. Měli jsme vytvořeny velmi dobré tréninkové podmínky. Jen škoda, že zatím nedisponujeme kvalitnější umělou trávou. Ta současná v areálu Na Stoupách se spíše blíží plastovému koberci. Musím říci, že hráči v uplynulých týdnech absolvovali a vstřebali velké tréninkové objemy, které je posunuly výrazně dopředu. Zlepšení fyzických ukazatelů nám potvrdily testy fyzické připravenosti na fakultě v Praze.

Ideální tečkou za zimním blokem bylo soustředění v Itálii. Měli jsme tam vynikající podmínky, mohli jsme trénovat na přírodní trávě, která byla dost měkká a hodně připomínala povrchy, které nás určitě čekají v prvních čtyřech pěti kolech II. ligy.

Co říci k přípravným duelům?
Výsledky v přípravných zápasech pro nás samozřejmě byly hodně pozitivní. Navíc po výhrách se vždy lépe trénuje. Je ale potřeba, abychom všichni včetně hráčů zůstali na zemi a soustředili se na společný cíl. Dalším kladem přípravy byla skutečnost, že se nám většinou dařilo hrát naši hru a vnutit ji soupeřům. V každém zápase jsme si dokázali vytvářet hodně šancí, ještě je potřeba zlepšit jejich úspěšné dotažení.

Cítíte na sobě velký postupový tlak?
O postupu rozhodnou výkony na hřišti. Z atmosféry v týmu mám dobrý pocit, protože z hráčů cítím, že něčeho chtějí dosáhnout a mají snahu postoupit. Tlak ze strany fanoušků na postup si nepřipouštím, tolik ultras tady není. Vlastně tady pracuji pod nejmenším tlakem v průběhu své trenérské dráhy.

Už máte jasno o sestavě proti Ústí? Kdo bude brankářskou jedničkou?
Počítám, že v brance nastoupí Jaromír Blažek. Pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak mám jasno i o složení útoku a zálohy. Dva otazníky mám v obraně, neboť v uplynulém týdnu trápily drobné zdravotní problémy stopera Petra Tlustého a obránce Jana Šilingera.

Jakou šanci mají mladíci Kryštůfek, Kolařík, Vacek či Kliment, že na jaře zasáhnou do druholigových bojů?
Do týmu se jim postupně podařilo dobře zapadnout a v přípravných zápasech odehráli dobré zápasy. Nás však nyní čeká čtrnáct velmi těžkých zápasů, ve kterých nebude čas a prostor na zkoušení. Předpokládám, že tito talentovaní mladíci budou trénovat s „áčkem“ a pravidelně nastupovat za juniorku.

 
Aktuálně

Vysočina rozdílem třídy porazila "béčko" Sparty

Vysočina potvrdila roli favorita a s přehledem porazila mladíky Sparty Praha 3:0 (2:0). Po dobrém výkony si připsala třetí vítězství nad třetiligovým soupeřem v řadě. V duelu se poprvé představila nová posila - Luis Arroyo a též testovaný stoper Waly Diouf, jenž hlavou otevřel skóre utkání. Další branku přidal taktéž hlavou Vojtěch Křišťál a skóre... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu