06.04.2012, Michal Jindra

Pivarník: Vydřené vítězství nám pomůže do dalších bojů

Pivarník: Vydřené vítězství nám pomůže do dalších bojůBylo to hodně o fous, ale jak řekli hráči i trenéři Vysočiny: Taková vítězství jsou nejcennější. Páteční souboj Jihlavy s poslední rezervou Sparty celý doprovázel déšť, který nakonec štěstí přinesl fotbalistům FC Vysočina. Ti dokázali díky proměněné penaltě Tecla zvítězit 1:0. Oba trenéři se shodli, že byl k vidění velmi vyrovnaný souboj.

Jak hodnotil duel jihlavský trenér Roman Pivarník? „Vzhledem k tomu, že jsem viděl minulá utkání Sparty, dost jsem se našeho vzájemného zápasu bál. Vstup do souboje Spartě vyšel lépe a asi jen doplácí na to, že má mladé mužstvo, protože chybu, kterou oni vytvoří, soupeř dokáže potrestat. Sami mladíci v rezervě Sparty chybu soupeře využít nedokážou. Co se týče dalšího průběhu, tak to bylo velmi vyrovnané, obě mužstva hrály organizovaně, tím pádem jsme měli problém se prosadit do obrany soupeře. Stejně tak Sparta se naopak k nám moc nedostala. Záleželo tedy na trpělivosti, kterou jsme drželi. V jedné stoprocentní šanci se objevil Kučera, jenomže místo obhození brankáře míč trefil do něj. Ve druhé půli šel Mešanović sám na bránu, ale střílel patnáct metrů před ním a gólman hostů tak měl čas na uklidnění míče. A to jsou momenty, které jsme měli využít. Přesto vše jsem rád, že jsme konečně dali gól ze standardní situace. To se nám často nepodaří, navíc jsme to trénovali, takže to vyšlo. Byl to tedy velmi složitý zápas, soupeř byl kvalitní a jsem rád, že jsme to bojovností na konci dokázali dotáhnout do vítězného konce. Snad nám vydřené vítězství pomůže do dalších bojů.“

Nesmí chybět ani hodnocení soupeře. Za rezervu Sparty na tiskovce hovořil trenér Zdeněk Svoboda: „Já si myslím, že na to, jak bylo ošklivé počasí, lidé viděli celkem hezký, atraktivní a agresivní fotbal. My jsme z mého pohledu trochu ztratili v prvním poločase v útoku. Naše dvojice na hrotu nepodala dobrý výkon. Zkrátka to měla Jihlava v první polovině jednodušší. Ale ubránili jsme to. Ve druhé půli nás neporazila nás Vysočina, ale porazili jsme sami sebe. Pochybnosti mám i o panu pomezním, ale to nebudu dál hodnotit. Utkání rozhodla naše hrubá chyba v šestnáctce.“

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete i názory střelce a Stanislava Tecla a brankáře Jaromíra Blažka.