06.06.2012, Miroslav Fuks

Na novou plochu je položen rošt k vyhřívání trávy

Na novou plochu je položen rošt k vyhřívání trávyNa budoucí novou travnatou plochu je od dnešního dne pokládáno to nejdůležitější - topný rošt tvořený více než třiceti kilometry plastových trubek pro vyhřívání hrací plochy. Podél staré tribuny už je nachystáno hlavní potrubí pro rozvod vytápění. V síti trubek bude kolovat kapalina na bázi glykolu. Vytápění bude zajišťováno z kotelny, která vzniká v prostoru rohového objektu tribuny blíže k budově bazénu.

 

Na topný rošt je za pochodu navážena dvaceticentimetrová vrstva písku. Na ní poté přijde deset centimetrů vegetační vrstvy s použitím špičkové technologie Fibresand. Tu představuje umělými vlákny vyztužený vegetační substrát, který bude použit v horní vrstvě trávníku. Jedná se o směs křemičitého písku, organického materiálu a polypropylenových vláken. Kořeny trávníku se spojí s umělými vlákny a ten pak bude odolnější, stabilní za každého počasí, nebude nedocházet k vykopnutí drnů a nebude na něm zůstávat stojatá voda ani po silných deštích.

Náklady na kompletní práce dosáhnout 19,4 milionu korun. Generálním dodavatelem je akciová společnost PSJ, přičemž rolí hlavního subdodavatele je pověřena firma Philipp.

  • fotografie stavu prací ze dne 6.6.2012 najdete ZDE

 
Aktuálně

Na domácí zápasy nově otevřeme DĚTSKOU FANZÓNU!

Navštěvují vaše děti domácí zápasy FC Vysočina? Baví je fotbal? Nebaví je ale sedět s vámi mezi dospělými? My zařídíme, aby si fotbal užily na maximum v rámci nově vytvořené DĚTSKÉ FANZÓNY! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu