11.08.2005, Redakce

Večeřa má jasno: Nikdy nebudeme favoritem

Trenér Karel Večeřa je v úvodu I. Gambrinus ligy označován za nejzkušenějšího hráče Vysočiny. V premiéře celého ligového ročníku to na Strahově potvrdil a se svým nezkušeným souborem urval vysoce favorizované pražské Slavii bod.

 
„Začátek potvrdil mé obavy. Měli jsme příliš velký respekt. Vedoucí gól nám pomohl, ale po přestávce šlo na naši bránu příliš mnoho standardek. Jedna celkem logicky skončila brankou. Pro naše nezkušené mužstvo je každý takový zápas obrovskou školou,“ řekl na tiskové konferenci po utkání.

Po senzačním úspěchu ze Slavie si fanoušci myslí, že Vysočina teď musí doma porazit Příbram. Co vy na to?

Že asi nikdy nebudeme v lize favoritem a z toho musíme vycházet. Kdybychom na Slavii dostali pětku, dnes by se volalo alespoň po bodu s Příbramí.

Takže žádnou velkou útočnou hru nechystáte?

Všichni a všude vycházejí ze zabezpečené obrany. Když použiju nadsázku, tak i Chelsea nebo Milán. Fotbal je o chybách, rozhoduje se v šestnáctkách a v první lize obzvlášť. Stále musíme mít na paměti, že na straně soupeře je zkušenost. Deset lidí z Příbrami už něco odehrálo, my je musíme dohnat bojovností.

Trenér Tobiáš tvrdí, že Jihlavu nezná. Že vsadí na vlastní hru. Co vy? Byl jste se podívat na jejich zápas s Brnem?

Hráli jsme v pátek, oni v neděli, takže moc nevěřím, že nás nečetl. Byl tam, stejně jako já v Příbrami. Nejsou tak fotbaloví jako Slavia. Ale jsou důraznější a o to bude zápas těžší.

Tři body brali za Otepkovu penaltu v devadesáté minutě. Hlava mužstva Marily úřadovala. Budete Otepku hlídat osobkou?

Ne. Bráníme prostorově. Nám by to uškodilo a jemu pomohlo. Já ho znám, trénoval jsem ho v Drnovicích. Je tak chytrý, že by si ve hře jeden na jednoho poradil. Hráči budou mít upozornění na jeho schopnosti.

Když už hrajete doma, nabízí se otázka nad útočníkem. Znovu Slovák Perniš nebo bijec do šestnáctky Kaplan?

Uvažuji takto. Tomáš Kaplan má své specifické schopnosti, nicméně Perniš je zkušenější. Ostřílenější ze zahraničních lig. To asi rozhodne. A na začátku utkání nebudeme vědět jak často se ocitneme v pokutovém území soupeře.

 
Aktuálně

Program zimní přípravy fotbalistů FC Vysočina

Před fotbalisty FC Vysočina je ještě několik dní úplného klidu, než se pod dohledem moderních technologií rozběhne plán jejich individuální kondiční a silové přípravy. Tak, aby byli na startu týmové zimní přípravy v pondělí 8. ledna v optimální kondici. Co dalšího je během zimy čeká? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu