13.07.2012, Milan Flaška & David Zeman

Devadesát výjezdů aneb cesta k první lize

Devadesát výjezdů aneb cesta k první lizePřesně 180 druholigových zápasů absolvovali jihlavští fotbalisté ke splnění svého snu - postupu do 1. ligy. Až předposlední zápas s Třincem ukončil šestileté čekání všech příznivců jihlavské kopané a odstartoval nebývalou radost a euforii. Podpora týmu v domácím prostředí je téměř samozřejmostí, ale v kolika z 90 venkovních utkání se mohli fotbalisté ve žluto-modrém spolehnout na pověstného „dvanáctého hráče"?

 

V první postupové sezoně (04/05) vyčnívají zejména dva výjezdy - Kunovice a Pardubice. Do Pardubic klub vypravil zcela zdarma dva autobusy a dobře udělal! Fanoušci hnali neúnavně Večeřovu družinu za vítězstvím, již v 16.minutě vedla Jihlava 4:0! Poslední zápas proti Kroměříži hrdě nese jmenovku „postupový". V tu chvíli si málokdo z nás uvědomoval, jaký zázrak se vlastně stal. Los ligy nás nešetřil a rovnou nás poslal na hřiště slavné Slavie Praha. Velice slušně zaplněný sektor hostů sledoval fantastické počínání svých oblíbenců a po zásluze mohl slavit zisk bodu. Ve třetím kole jsme zavítali na půdu Brna, kde jsme po vynikajícím a obětavém výkonu slavili historicky první výhru v nejvyšší soutěži. Tento výjezd dosud mnoho lidí řadí mezi svůj největší zážitek a myslím, že poprávu.

Jak pro hráče, tak i pro nás fanoušky, představovala první liga velkou výzvu. Ne všude jsme se setkali s férovým a vstřícným chováním pořadatelů a domácích fanoušků, ale celkově jsme obstáli se ctí, všech patnáct výjezdů bylo vypraveno. Po prapodivném posledním kole jsme byli nuceni vyměnit renomované fotbalové adresy za nám dobře známé prostředí druholigových klubů. Počáteční zklamání nad sestupem vystřídal optimismus, podzim ročníku 06/07 byl rozehrán dobře. Stále se dařilo pořádat výjezdy, bohužel zájem citelně opadl a z jarní výjezdové mizérie vyčnívaly pouze zápasy se Žižkovem, Bystrcí a Bohemians 1905. Po prvním neúspěšném ataku o návrat do první ligy následovala téměř rok a půl trvající fanouškovská letargie. Tuto dobu lemovalo několik málo výjezdů a cest k zápasům po vlastní ose.

Znovuzrození pravidelné výjezdové aktivity se datuje k sezoně 08/09, zejména k jarní části, kde od zápasu na Slovácku (7.3.2009) do zápasu s Bohemians Praha (26.5.2012) nechyběl jihlavský fanklub, potažmo fanoušci na žádném venkovním druholigovém utkání, tzn. 59 zápasů v řadě! Mimo to fanklub za tuto dobu navštívil několik zápasů domácího poháru a přípravných utkání, dokonce i za hranicemi ČR (Rakousko, Slovensko). Několik členů fanklubu má již na svém výjezdovém kontě více jak 10 000 kilometrů, za což zaslouží velké uznání. Za tímto číslem se skrývá mnoho desítek hodin na cestách, vynaložených finančních prostředků, ale i mnoho zážitků, radostí i zklamání. Byl bych velice rád, kdyby se při návratu do nejvyšší soutěže mohli jihlavští fotbalisté opřít o naši neutuchající podporu jak na domácích, tak na venkovním zápasech. Vždyť co více si přát, než si zafandit na půdě mistrovského Liberce, slavných pražských „S", zkusit překřičet divoké příznivce ostravského Baníku.

Činnost fanklub samozřejmě není pouze o výjezdech, ale týká se i domácích zápasů,ve kterých se naší „produkci" snažíme zvýšit, což bylo vidět na poměrně velkém množstvím papírových choreí, největší z nich bylo vytvořeno v postupovém zápase proti Třinci, ve kterém náš ježour „rozkopával" bránu gambrinus ligy a do chorea se zapojila celá stará tribuna.

Další významná aktivita fanklubu je účastnění se velkých „fanklubáckých" turnajů v malé kopané u nás i v zahraničí, ve kterých sbíráme poměrně slušné výsledky, například ze Žižkovského Viktoria Cupu jsme dokázali přivést 3. a 4.místo a jednou jsme dokonce slavili triumf! Podobné turnaje samozřejmě inspirovali i nás a nechtěli jsme zůstat pozadu, právě proto se v květnu v Jihlavě odehrál do té doby asi největší mezinárodní turnaj fanklubů, kterého se zúčastnili například fankluby Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Dukly Praha, Senice a dalších významných klubů. Celý turnaj byl spojen s velkým doprovodným programem a hlavně skvělou náladou, i takto se zapisujeme do podvědomí fanoušků z celé republiky a věřme, že nebudeme pouze do počtu, ale naše prestiž se bude v očích ostatních fans dále zvyšovat a podpora pro naše hráče ať už doma nebo na venkovních hřištích bude lepší a lepší!

Což ale nepůjde bez vás, potřebujeme každého fanouška, který má žluto-modré srdce! Staňte se členem fanklubu a vstupte tak do této velké rodiny a k tomu získejte velké množství výhod, které vám členství ve fanklubu nabízí.

 
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu