25.07.2012, Miroslav Fuks

Defenzívu Vysočiny vyztuží host z Turecka – Tomáš Rada

Defenzívu Vysočiny vyztuží host z Turecka – Tomáš RadaVedení FC Vysočina v tomto týdnu dotáhlo příchod dvou nových defenzívních hráčů. Tím prvním se dle očekávání stal levý krajní obránce Tomáš Josl, který během letní přípravy nastoupil do pěti duelů a uvedl se též jednou brankou. Čerstvým a významným úlovkem se stal stoper či defenzivní záložník Tomáš Rada, který bude na Vysočině rok hostování z tureckého Sivassporu.

 

„Oba fotbalisté mají předpoklady, aby se v našem prvoligovém kádru uplatnili. Velká očekávání vkládáme zejména do Tomáše Rady, s nímž počítáme zejména na post defenzivního záložníka. V současnosti se ještě připravuje individuálně a k našemu týmu se naplno připojí v nejbližších dnech, uvedl Josef Jinoch, sportovní manažer FC Vysočina.

Levý obránce Tomáš Josl (nar. 12.11.1984) je odchovancem Přerova a poté prošel týmy Zlína, Bystřice pod Hostýnem, Hranic, HFK Olomouc a Kroměříže. Odtud už v roce 2007 zamířil do Prešova, kde celkem nastoupil do 75 zápasů Corgoň ligy. Před rokem v srpnu 2011 přestoupil do týmu nejvyšší polské soutěže Ruch Chrozów, kde se však neprosadil. V letní přestávce přesvědčil sportovní vedení FC Vysočina, kde získal nové angažmá.

Tomáš Rada (nar. 15.2.1983) je odchovancem Sparty Praha. Prošel mládežnickými reprezentačními výběry a v kategorii šestnáctiletých se dokonce stal vicemistrem Evropy. Do prvního týmu Sparty se však nikdy nedostal. Na jaře 2004 hostoval v druholigovém Mostě, na rok se vrátil do béčka Sparty a v létě 2005 přestoupil do Plzně. V ní se stal stabilním členem základní sestavy, přičemž nejčastěji nastupoval na postu defenzivního záložníka. Na podzim 2010 nemalou měrou přispěl k postavení Viktorie v čele tabulky Gambrinus ligy. Svými výkony zaujal natolik, že společně s plzeňským stoperem Navrátilem v lednu 2011 přestoupil do tureckého Sivassporu. Zde na jaře 2011 pravidelně nastupoval, ovšem v první polovině letošního roku v turecké Süper Lig do zápasů jen naskakoval a nyní by se chtěl vrátit do pravidelného zápasového rytmu a formy v Gambrinus lize. V nejvyšší turecké lize dosud nastoupil do 23 zápasů, v plzeňském dresu dvakrát hrál v kvalifikaci Evropské ligy a v Gambrinus lize má na svém kontě 138 zápasů a 5 vstřelených branek.

 
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu