31.07.2012, Miroslav Fuks

Novou hymnu Vysočiny složila kapela VIGO!

Novou hymnu Vysočiny složila kapela VIGO!Letní hledání nové hymny FC Vysočina skončilo úspěchem! Výzva nováčka Gambrinus ligy možná nepřinesla záplavu hudebních nápadů a variant klubového songu, ovšem přinesla zdařilou novou píseň, která se označením hymna FC Vysočina může pyšnit. Jejím autorem je jihlavská bigbítová kapela VIGO a vy si novou hymnu můžete stáhnout ZDE.

 

Zároveň je k dispozici i na webu Hitrádia Vysočina, které bylo mediálním partnerem procesu hledání nové hymny FC Vysočina.

Jak vlastně taková hymna vzniká? Na to jsme se zeptali osoby více než povolané – Ladislava Křivánka, kytaristy kapely VIGO: „Na zápasy Vysočiny chodím nepravidelně, ovšem náš klávesák Petr Pohanka je věrným fanouškem jihlavského fotbalu. Právě on přišel s myšlenkou zvednout rukavici hozenou FC Vysočina a pokusit se novou hymnu složit. Vznikla poměrně rychle a natočili jsme ji ve studiu Jámy u Žďáru nad Sázavou. Předtím jsme si poslechli hymny jiných klubů, které jsou velmi často ve stejném hudebním stylu, jaký vyznáváme my. Hymna vychází z českého bigbítu, je jednoduchá, dobře identifikovatelná, lehce stravitelná a hlavně zapamatovatelná. Jsme strašně rádi a skutečně poctěni, že naše skladba nakonec byla hráči a klubem vybrána za hymnu nováčka Gambrinus ligy. Dokonce s ní počítáme na naše třetí CD, které aktuálně připravujeme.“

  • novou zdařilou klubovou hymnu lze stáhnout a její text předem nastudovat ZDE

 
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu