28.09.2005, Redakce

Největším problémem FC Vysočina je stadión

JIHLAVA – Fotbalová Vysočina zažívá poprvé v historii kopané v tomto kraji zápasy nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Večeři přes nálepku outsidera podávají výborné výkony a drží krok s nejlepšími. Soupeř je atraktivní, počasí je ideálně fotbalové a vstupné lidové. Přesto na špičkový fotbal přijde pouze zhruba 2.500 diváků… V čem je zakopaný pes?

 
Názory zklamaných diváků i aktérů se z velké části vzácně shodují – problémem je stávající nevyhovující stadión. Lehkoatletický či spartakiádní stadión v Jiráskově ulici se za desítky let léta příliš nezměnil. Novou podobu dostaly útroby pro hráče a trenéry, nového sídla se dočkalo vedení klubu a nové zázemí splňuje požadavky svazu z pohledu médií, rozhodčích či VIP hostů. Běžný divák se však doposud s velkými změnami ve svůj prospěch nesetkal. Tribuna sice byla dle požadavků svazu kompletně osázena sedačkami, tím však zároveň byla výrazně snížena kapacita jediné kryté tribuny. Současné divácké ochozy rozhodně nemají s Gambrinus ligou nic společného. Běžný divák musí počítat se skutečností, že hlavní tribuna je již na celou sezónu vyprodaná (přestože to tak vždy nevypadá) a proto se musí spokojit s nehostinnými betonovými ochozy za brankami. Ty nechrání proti větru či dešti a především jsou velmi vzdálené od přímého prvoligového dění na hřišti. Tuto divácky nepříznivou situaci rozhodně nemůže příliš zmírnit stávající velmi kvalitní a bohatá nabídka občerstvení, klubový časopis zdarma či různé soutěže.

Velkým negativem je též absence umělého osvětlení. To FC Vysočina nutí hrát svá utkání ve stejných časech, v jakých probíhají mistrovské zápasy většiny fotbalových týmů v kraji. Několik tisícovek aktivních fotbalistů či jejich příznivců, tak nemá vůbec možnost prvoligový fotbal vidět na vlastní oči.

Výsledkem jsou návštěvy, které česká sportovní veřejnost vnímá jako ostudné a neodpovídající skutečnosti, že prvoligový fotbal náš region dosud nepoznal. Všichni si proto přejme, aby plánovaná rekonstrukce stadiónu v Jiráskově ulici nezůstala pouze na papíře a v pondělí 21. listopadu se skutečně započalo s pracemi na její I. etapě. Ta bude obnášet stavbu umělého osvětlení, kryté tribuny pro 2.500 diváků přímo za brankou (ve směru k v tréninkovému travnatému hřišti), dvou rohových objektů tzv. komínů a parkoviště pro hosty a VIP. Pokud Česko postoupí na MS v kopané a tím bude dříve zahájena jarní část Gambrinus ligy, tak bude základní část prací (umělé osvětlení a tribuna) ukončena do 12. února 2006. Završení celé I. etapy vč. dostavby rohových komínů a parkoviště je poté naplánováno do 15. června příštího roku. Zmíněné komíny budou obsahovat nezbytné sociální zázemí, bufety, chybějící kanceláře klubu, ubytovací kapacity a další dosud chybějící prostory dle požadavků ČMFS v projektu Stadióny 2003.

Věřme, že výše uvedené termíny nezůstanou pouze na papíře a že se skutečně co nejdříve dočkáme důstojného fotbalového a diváckého zázemí i na Vysočině!

 
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu