19.11.2012, MF DNES - Vysočina - Michal Jindra

První gól v lize bude Kučeru stát několik tisíc. Zaplatím rád, říká

První gól v lize bude Kučeru stát několik tisíc. Zaplatím rád, říkáDohromady 506 minut odehrál na podzim v lize za Jihlavu útočník či záložník Tomáš Kučera. Na ideální formu čekal, ale teď přišla v pravou chvíli. Svým aktivním pojetím na hřišti v pátek podhrotový hráč z velké části nahradil zkušeného Václava Kolouška, který kvůli svalovému zranění nemohl nastoupit už čtvrtý zápas.

A dokonce se jedenadvacetiletý mladík zaskvěl gólem. Svou první branku v Gambrinus lize vstřelil Kučera v 89. minutě a Jihlava díky němu porazila České Budějovice 1:0.

Byl jste hodně aktivní. Byl to váš úkol?
Snažil jsem se z podhrotového hráče dostávat do zakončení a rozehrávat některé akce. To se mi dařilo a ten můj vstřelený gól je takový bonus.

Ještě než jste branku vstřelil, měl jste obrovské šance, které jste však neproměnil...
Chyběl tomu klid v koncovce. To byly určitě větší tutovky než ten gól, který jsem dal na konci. Moc mě mrzelo, že jsem je nedal. Proto jsem rád, že jsem to pak napravil.

Kolik vás bude stát první ligový gól v klubové kasičce?
Protože jsem ještě žádný gól v lize nedal, tak nevím, kolik to přesně bude. Ale bude to v řádech několika tisíc korun.