23.11.2012, Miroslav Fuks

Rada: V Plzni body neodevzdáme bez boje!

Rada: V Plzni body neodevzdáme bez boje!Oba jsou narozeni v ročníku 1983, nastupují ve středové řadě FC Vysočina, poprvé se střetli v českých v mládežnických reprezentacích a oba jsou natěšení na pondělní utkání, neboť v dresu Plzně ještě poměrně nedávno nastupovali. O zvýšené motivaci Lukáše Vaculíka a Tomáše Rady proto není možné pochybovat.

 

Lukáš Vaculík do města piva přišel na počátku roku 2008, ovšem zdravotní problémy mu umožnily nastoupit do ligového v barvách Plzně až na podzim. Stihl jen 8 zápasů a 1 gól a na počátku roku 2009 přestoupil na Žižkov. „Na zápas se opravdu moc těším. Zápas si jedeme užít a chceme v posledním ligovém utkání v letošním roce bojovat o úspěch. A to bez ohledu na skutečnost, že se naše marodka stále plní. Už to na podzim musíme nějak dohrát. Pro mne bude duel o to zajímavější, že jsem ještě v nové plzeňské aréně nenastoupil,“ vypíchl Vaculík.

Ten se těšil na přímou konfrontaci s kamarádem Davidem Limberským, který však s ohledem na trest za 4 žluté karty nenastoupí. „Nejlépe se však z plzeňského kádru znám s Frantou Ševinským, s nímž jsem strávil několik sezón v Mladé Boleslavi. Výborné vzpomínky mám na vtípky Pavla Horvátha,“ s úsměvem dodal jihlavský krajní záložník.

Tomáš Rada má v plzeňském dresu velmi bohatou bilanci. Nastoupil do 138 utkání, vstřelil 5 branek a podílel se na historickém titulu v ročníku 2010/11. Pondělní měření sil tak pro něj bude prestižní i nostalgické. „Na zápas se samozřejmě těším, neboť jsem v Plzni strávil kus fotbalové kariéry, mám zde řadu kamarádů a dosud jsem neměl možnost hrát na zrekonstruovaném plzeňském stadiónu. Na něm se nyní schází opravdu vysoké návštěvy, navíc atmosféra je díky blízkosti tribun bouřlivější a intenzivnější, než v minulosti. Na druhou stranu musím říci, že si moc dobře uvědomuji, jak těžký duel nás v pondělí čeká. Věřím, že i v oslabeném složení podáme dobrý výkon a dokážeme, že na ligu máme. Rozhodně se v Plzni nepoložíme a neodevzdáme body bez boje,“ zdůraznil Rada, který už toužebně vyhlíží dovolenou a zimní přípravu: „Podzimní sezóna byla skutečně hodně náročná. Pro mne osobně byla o to těžší, že jsem doléčoval koleno a v posledních týdnech mne trápila viróza. Cítím, že potřebuji odpočinek, doléčit se a odmakat zimní přípravu. Věřím, že z jarní sezóny poté budu mít mnohem lepší pocit.“

 
Související
Aktuálně

Vysočina padla v Líšni v nastaveném čase po pokutovém kopu

I přes nadějný první poločas se jihlavští hráči ve druhé půli k žádné větší šanci nedostali a mohou tak děkovat fantastickému Vejmolovi, že rozdílová trefa brněnského celku nepřišla už daleko dříve. Z Líšně se tak jihlavský celek vrací bez bodu, kdy v nastavení druhého poločasu o konečném výsledku 2:1 z penalty rozhodl Jan Silný. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu