16.02.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Před startem ligy jsme dostali facku

Komňacký: Před startem ligy jsme dostali fackuFotbalovou Vysočinu v posledních dnech a týdnech provázely velmi dobré reference. Mužstvu se vydařilo herní soustředění v Turecku, kde zvítězilo ve všech čtyřech zápasech proti kvalitním zahraničním protivníkům. Sobotní premiéra vyhřívané trávy na stadiónu v Jiráskově ulici, která byla zároveň generálkou na Gambrinus ligu, však Jihlavě nevyšla – 2:3 podlehla druholigového Táborsku. Kouč František Komňacký nemohl být spokojen.

 

„Generálka se nám skutečně nepovedla a nám nezbývá než doufat, že ligová premiéra bude lepší. Od začátku jsme působili trochu ospalým dojmem, nedokázali jsme se vyrovnat s běhavostí, agresivitou a důrazem soupeře a díky tomu jsme se ani nedokázali dostat do pořádné hry. Navíc jsme brzy inkasovali a museli dohánět náskok soupeře. Ve hře nás brzdila nepřesnost a slabý pohyb. To byly naše největší problémy, které vedly k tomu, že jsme zápas nezvládli dle našich představ. Před startem ligy jsme dostali facku. Ta někdy pomůže a my uvidíme, jak na ni tým zareaguje. Mančaft se musí vrátit k pokoře a ke svým herním přednostem. Zároveň si musíme připomenout, v čem je třeba přidat, abychom byli v lize konkurenceschopní. Takže z generálky nebudeme dělat žádné drama či tragédii, tak to v přípravných zápasech občas bývá, nicméně poučení to pro nás být musí,“ zdůraznil zkušený trenér Komňacký.

Ten své hodnocení zápasu ještě rozšířil: „Koncentrace a důslednost scházela jak v defenzívě, tak i v ofenzívě. Měli jsme tam totiž několik útočných akcí, které jsme měli s větším nasazením, důrazem a přehledem lépe zakončit. Zápas jsme tak klidně mohli i vyhrát. Pravdou je, že nám především v obraně scházela větší zodpovědnost a lepší organizace. Dopouštěli jsme se laciných chyb při obsazování soupeře a při standardních situacích. Táborsko musím pochválit. Bylo na nich vidět, že si k nám přijeli v pohodě zahrát fotbal. K fotbalové kvalitě přidali i nasazení a odvahu hrát a tím získali výsledek, který pro nás není příjemný. Znovu však opakuji – i takové zápasy se hrají a já předpokládám, že mistrovský zápas bude jiný,“ uvedl František Komňacký.

A jak to vypadá s absentujícími hráči? „Chybí nám asi pět hráčů, z nichž by se mohl nejdříve zapojit útočník Vaněček. Toho sklátila viróza a lze očekávat, že by se mohl v příštím týdnu zapojit do tréninku. Stejně tak i Kosak a s menšími úlevami i Masopust. U Kučery a Kopice jde asi o dlouhodobější zranění. Tyto absence nás mrzí, jsou to důležití hráči a chybí nám. I bez nich však máme dostatek fotbalistů k tomu, abychom v úvodním utkání obstáli,“ uzavřel své hodnocení jihlavský lodivod.

  • pozápasové hodnocení trenéra Františka Komňackého naleznete i na Youtube kanálu Ježour TV. Součástí videa je i komentář útočníka Arnolda Šimonka.

 
Související
Aktuálně

Liga je zpět. Hrajeme! I díky vám

Ligová fotbalová asociace děkuje všem záchranářům, lékařům, zdravotním sestřičkám a dalším obětavým pracovníkům v první linii, kteří se zasloužili o zvládnutí složité epidemiologické situace v naší zemi. Díky jejich obětavému nasazení se mohly naplno znovu rozběhnout obě nejvyšší soutěže – jako jedny z prvních v Evropě. Ligová fotbalová asociace... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu