09.03.2013, Miroslav Fuks

František Komňacký: Zápas zlomilo vyloučení Karlíka

František Komňacký: Zápas zlomilo vyloučení KarlíkaVysočina utkání na půdě favorizované Olomouce solidně rozehrála, ovšem po vyloučení Karlíka se její poctivá defenzíva s rychlými brejky zhroutila. V druhé půli přišla smrtící pětiminutovka Sigmy, během níž domácí hned třikrát napnuli síť Blažkovy branky. Vysočina potvrdila, že se jí vůbec nedaří na stadiónech moravských celků – k výrazným porážkám v Brně a na Slovácku připojila vyšší brankový příděl i v Olomouci.

Kouč František Komňacký na tiskové konferenci přijal porážku svého mužstva: „Náš dnešní výkon se mi nelíbil. Zaslouženě jsme prohráli, přičemž prohra 3:0 nakonec ještě byla milosrdná. První půli jsme odehráli dle předpokladů. Sigma se lépe pohybovala, byla kombinačně lepší a měla územní převahu, ovšem do velkých šancí se nedostávala. Naopak my jsme dvakrát dokázali nebezpečně zahrozit brejkovými situacemi. A tak nějak jsme měli v plánu hrát. Spokojeni jsme nemohli být s tím, že jsme příliš kazili a měli jsme zbytečné ztráty, ovšem klíčový moment nastal v 35. minutě při zbytečném vyloučení Karlíka. Chci věřit tomu, že tento moment dění na hřišti výrazně ovlivnil. Věřím, že bychom v plném počtu byli schopní ofenzivní síle Sigmy čelit a dokázali bychom být nebezpeční z rychlých brejků. Ovšem oslabeni o jednoho hráče jsme proti Olomouci nebyli konkurenceschopní. Už to bylo jenom o tom, kdy domácí vstřelí první gól. To, že jsme inkasovali hned třikrát během pěti minut, mám hráčům samozřejmě za zlé. V těchto momentech mi scházel větší odpor a lepší organizace naší hry.“

Olomoucký trenér Roman Pivarník pochopitelně zářil spokojeností: „Svým hráčům jsem před utkáním zdůraznil, že pokud budeme trpěliví, tak skulinky v obraně soupeře vzniknou a my jich dokážeme využít. Už v prvním poločase jsme měli dostatek akcí po stranách, které ale byly zablokované, zastavené nebo špatně zakončené. Je dobré, že ve druhém poločase nám úvod vyšel. Vznikly tam mezery, dokázali jsme soupeře potrestat a pak už se ten zápas pro nás dohrával v pohodě.“

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší Youtube kanál Ježour TV. Krom hlasů trenérů z tiskové konference zde najdete i názory kapitána Lukáše Vaculíka a krajního záložníka Jana Kosaka.