08.04.2013, Miroslav Fuks

FC Vysočina daroval polovinu zimní výhry dětem

FC Vysočina daroval polovinu zimní výhry dětemÚspěšné zimní účinkování FC Vysočina v Tipsport lize klubu vyneslo šek na 60.000 korun. Vedení klubu se rozhodlo polovinu z částky za 3. místo v této soutěži věnovat na dobročinné účely. Dvacet tisíc putovalo ve prospěch Základní školy speciální a Praktické škola Jihlavy a deset tisíc obdrželo Dětské centrum Jihlava. Při předávání darů nechyběli trenéři a hráči prvního mužstva FC Vysočina.

 

Ve středu 13. března se trenér František Komňacký a brankář Jaromír Blažek vypravili do areálu souseda FC Vysočina – Dětského centra Jihlava. To se nachází v Jiráskově ulici a poskytuje péči dětem od narození do tří let věku. Jedná se o děti, jejichž rodiny se o ně nemohou, neumí, či v krajním případě nechtějí starat. Zařízením je provedla ředitelka MUDr. Ivana Ryglová a přitom došlo i na smutně veselý kontakt s nádhernými dětmi, o které je zde skvěle postaráno. Fotbalisté FC Vysočina do Dětského centra nezavítali poprvé a rozhodně ne naposledy.

Dlouholetá vazba pojí FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava, která sídlí v Březinově ulici. Každý květen či červen pro ni klub pořádá v areálu Na Stoupách sportovní den. Ten se v letošním roce uskuteční za účasti zhruba stovky sportovců už po jedenácté. Dar ve výši 20.000 Kč předali do rukou ředitelky školy Zuzany Šimkové kapitán mužstva Lukáš Vaculík spolu s asistentem trenéra Josefem Vrzáčkem, který je hlavním iniciátorem tradičního sportovního dne. Stalo se tak v pondělí 8. dubna několik hodin před derby zápasem proti Brnu. Částka bude využita na nákup iPadů, který výrazně napomáhají výuce a rozvoji dětí.

Doplňme, že tradiční podpoře FC Vysočina se těší i Charitní pečovatelská služba při Oblastní charitě Jihlava. Ta od trenérů, zaměstnanců klubu a především hráčů prvního týmu v prosinci loňského roku obdržela částku ve výši 25.000 Kč.

  • fotografie z návštěv zástupců FC Vysočina v obou zařízeních naleznete ZDE

 
Aktuálně

Vysočina bude na Strahově bojovat o výhru nad Vyšehradem

Fotbalisté FC Vysočina se po více než devíti letech představí na jednom z největších českých stadiónů na pražském Strahově. V sobotu 19. října od 10:15 hodin se zde střetnou s již pátým odlišným soupeřem. Po Slavii Praha, Zbrojovce Brno, „béčku“ Sparty a Spartě Krč nastoupí proti nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – Slavoji Vyšehrad. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu