24.05.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Chceme tři body a udržení 9. příčky

Komňacký: Chceme tři body a udržení 9. příčkyV červnu loňského roku, když byl znám los nového ročníku Gambrinus ligy, asi mnohé příznivce FC Vysočina napadlo, že předposlední kolo v Českých Budějovicích může být z pohledu záchranářských bojů nesmírně důležité. Kvalitní výkony a trpělivé bodové zisky jihlavského celku naštěstí zapříčinily, že fotbalová Vysočina je dvě kola před koncem bezpečně zachráněná a Dynamo je hodně blízko nepříjemnému sestupu. Co lze od nedělního utkání očekávat?

 

Z pohledu výkonu českobudějovického týmu bude bezesporu patrná enormní snaha pokusit se vykřesat jiskřičku záchranářské naděje a rozloučit se s domácím publikem vítězně. Mnozí hráči si navíc budou chtít říct o místo v kádru Dynama pro příští sezónu. A s jakým očekáváním do utkání půjde jihlavský trenér František Komňacký? „Do zápasu můžeme jít v relativním klidu, protože už jsme zachránění. Chtěl bych, aby se tento fakt odrazil do uvolněného, plynulého a fotbalového výkonu našich hráčů. Čeká nás soupeř, který na tom v tabulce není dobře a bojuje o poslední šanci k záchraně. Českobudějovické mužstvo dobře znám a vím, že zejména do ofenzívy dokáže být nebezpečné. Pozor si musíme dát zejména na Táborského, Sandra a rychlého mladíka Linharta. Ze standardních situací umí zahrozit nejen kapitán a duše týmu Lengyel. Dynamo disponuje řadou fotbalistů s prvoligovými parametry, kteří budou chtít své kvality a schopnosti potvrdit,“ upozornil kouč Komňacký.

Nabízí se otázka, zda absence sestupového strašáka povede k uvolněnému a kvalitnímu výkonu hráčů Vysočiny? Nebo naopak hrozí ztráta koncentrace a motivace, která by mohla zapříčinit porážku? „Sám jsem zvědavý, jak hráči zápas pojmou a s dosud neznámou situací se vyrovnají. Náš realizační tým rozhodně nedopustí jakékoli podcenění zápasu a důrazně na jeho význam upozorníme. Hráči si v neděli mohou svým výkonem říci, že si zaslouží pravidelně hrát v příští sezóně. Motivace celého mančaftu rozhodně bude dostatečná,“ zdůraznil Komňacký.

Jste zachráněni. Znamená to tedy, že v  sestavě dostanou příležitost hráči, kteří toho na jaře moc neodehráli? „S ohledem na karetní tresty budou scházet Karlík a nově i Josl. Krom těchto vynucených změn ještě se sestavou může zamíchat zdravotní stav týmu. Každopádně k utkání přistoupíme se vší vážností a nelze čekat, že bychom v základní jedenáctce učinili nějaké výrazné zásahy. Náš cíl je jasný – po delší době se dočkat tříbodového zisku a udržet se na velmi lichotivé 9. příčce tabulky, uvedl jihlavský lodivod.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Českých Budějovic: 3 utkání  1 – 1 – 1  6 : 7

Poslední vzájemné utkání: Vysočina 16. listopadu 2012 slavila velice důležitou výhru v "zápase podzimu" proti Českým Budějovicím. Oslabený kádr jihlavského celku podal soustředěný a především bojovný výkon a nakonec se za své nasazení dočkal závěrečné gólové a bodové odměny. Gejzír radosti na stadiónu FC Vysočina spustila 89. minuta, v níž Tomáš Kučera svým premiérovým prvoligovým gólem rozhodl o nejtěsnější výhře 1:0 (1:0). Třešničkou na dortu byla první podzimní vychytaná nula pro Jaromíra Blažka.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 10 – Tecl, 4 - Karlík, 3 – Koloušek, 2 - Šourek, Vaculík, vlastní, Jungr, Šimonek, 1 - Obert, Kučera, Rada, Masopust.

Inkasované karty: 9 – Rada, 8 - Karlík, Josl, 6 - Šourek, Jungr, 5 - Vaculík, 3 - Kučera, Tlustý, Koloušek, Šimonek, 2 - Masopust, Obert, Čvirik, Marek, Blažek, 1 – Tecl, Sedláček, Kryštůfek, Hanuš.

Absence: Kopic (zranění), Karlík (trest za 8 ŽK a ČK), Josl (trest za 8 ŽK)

SK Dynamo České Budějovice

Trenér: Pavol Švantner

Sestava v posledním ligovém utkání: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Javorek (46. Wermke), Rýdel (83. Novák), Sandro - Linhart (34. Benát), Táborský.

Zimní změny v kádru:

Příchody: Černý (hostování FK Senica), Hora a Malakjan (hostování FC Viktoria Plzeň), Ježdík (přestup FK Teplice), Mkojan (přestup Širak Gjumri/ARM).

Odchody: Rakovan (hostování FK Bohemians Praha), Němec (hostování FK Baník Most), Marković (konec hostování FK Dukla Praha), Hudson (přestup Paulista Futebol Clube/BRA), Bakala (přestup MFK Dolný Kubín/SK), Řezníček (konec hostování FK Mladá Boleslav), Otepka, Riegel a Černý (přeřazeni do juniorky), Řepka (konec smlouvy), Javorek (konec hostování FC MAS Táborsko).

Web soupeře: ZDE

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Využijte předprodej vstupenek na Spartu Praha!

Ve středu do Jihlavy přijede Sparta! Nenechte si ujít atraktivní pohárovou bitvu FC Vysočina proti slavnému letenskému celku! Duel MOL Cupu vypukne v 17 hodin a vy byste měli být u toho! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu