30.11.2005, Redakce

Zdeněk Tulis: První liga na Vysočině je něco jako výbuch atomové bomby

Přestože podzimní část Gambrinus ligy ještě neskončila, může být ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis už teď spokojen. Jihlava se jako nováček mezi elitou vůbec neztratila.

 
„Ze začátku jsme byli strašně opatrní, protože jsme netušili, co s námi první liga udělá. Nebyli jsme si jisti tím, jestli stoprocentně do nejvyšší soutěže patříme. A v představách bychom po podzimu brali za úspěch, kdybychom zůstali v kontaktu s dalšími celky na chvostu tabulky. Proto už teď můžu před celým kádrem i realizačním týmem hluboce smeknout. Je to důkaz toho, že naše filozofie je správná,“ má dobrý pocit Zdeněk Tulis.

Čím si takové zabydlení v první lize vysvětlujete?

Jde o výsledek dlouhodobé práce, která se tady dělá šest až sedm let. Hráči mají vynikající přístup, hrají s obrovským nasazením. Jsme skromný klub a všichni se chceme hrozně moc ukázat. Jsem rád za to, jak k nám přistupují město a kraj. Divákům jsme zůstali dlužni pouze ve stránce stadionu. První liga na Vysočině je něco jako výbuch atomové bomby a teď všichni bojujeme o život. Na jaře by se návštěvníci stadionu měli dočkat důstojnějších prostor.

První etapa rekonstrukce začala v pondělí 21. listopadu, ihned po utkání se Zlínem...

Nyní probíhají zemní práce a terénní úpravy, betonový ochoz směrem k druhému hřišti je už zbourán. Následně se začnou budovat základy pro umělé osvětlení a tribunu za bránou. Pro tu se ještě hledají zdroje na její dofinancování. Snad to všechno dobře dopadne a diváci se dočkají důstojných prostor s občerstvením a sociálním zařízením už na jaře.

Dotkl jste se diváků. Nechodilo jich při historickém startu v první lize méně než se čekalo?

Návštěvnost stále ovlivňují dva důležité faktory. Za prvé je stadion nevyhovující, o tom už jsem mluvil. A nevyhovující je také čas utkání. Pro největší milovníky fotbalu, kteří v té době hrají své zápasy. Jsem přesvědčen o tom, že až budeme mít umělé osvětlení a novou tribunu, tak kapacitu pro 3800 lidí na jaře několikrát vyprodáme. Čeká nás Sparta, Slavia, Baník nebo na úvod Brno.

Na postupu do nejvyšší soutěže a zatím nečekaně zdatných výkonech v ní má lví podíl zkušený trenér Karel Večeřa, kterého jste loni v létě přivedl z Brna...

Pan Večeřa je nejkvalitnější trenér, který kdy v Jihlavě byl. Stálo mě to dost úsilí, než jsem ho sem přivedl. Je to trenér pro TOP česká mužstva a on toto angažmá nebral jako degradaci. Věděl jsem, co mužstvo potřebuje, a jsem rád, že hráči pochopili jeho filozofii. Cesta to přitom byla těžká, v úvodu angažmá se nedostavovaly výsledky a dokonce jsme byli jedno kolo poslední. To se pak našlo hodně odborníků, kteří fotbalu rozumí.

Už teď je jasné, že FC Vysočina přezimuje se slušným bodovým počinkem pro jarní odvety. Přesto. Nechtělo by to v zimě získat jednoho gólového útočníka?

Když mi dáte peníze, tak přivedu třeba Ronalda (smích). Ale vážně. Mužstvo má v první lize jedinou osobnost a tou je Michal Kadlec. Sázíme na pospolitost týmu a super kolektiv. Někteří hráči se s nejvyšší soutěží srovnávají líp a jiní hůř. Naši útočníci si musí na ligu prostě zvyknout a já věřím tomu, že góly dávat začnou. Proto se nebudu hnát za nějakým ostrostřelcem, to raději vytáhnu mladýho kluka z béčka. Chci, abychom byli takovým Ajaxem Amsterodam. Abychom hráli první ligu se svými hráči a ještě si občas pomohli výhodným prodejem. Sport, ekonomika, investice a divák musí ladit dohromady.

S jakým rozpočtem Jihlava první ligu hraje?

Rozpočet pro rok 2005 činí 31 milionů korun. Z toho jsou 3,5 milionu na údržbu dvou stadionů a 6,5 na mládež. Takže dospělý fotbal děláme za 21 milionů, což je zhruba jeden roční plat Poborského.

Jak jste spokojen s výsledky třetiligové rezervy a mládežnických týmů?

Také B-mužstvu musím vyslovit velkou spokojenost. Jako nováček se ve třetí lize na podzim předvedlo ve výborném světle, také zde je vidět koncepční práce. Výsledky mládežnických celků jsou poplatné úrovni jednotlivých ročníků. My máme teď ročník 87 trochu slabší, proto má ligový dorost, i když měl uhrát aspoň o tři body víc, problémy. Tam musíme přes zimu někoho přivézt.

Blíží se konec roku 2005. Řekněte, prosím, na závěr, co byste přál příznivcům FC Vysočina do roku následujícího.

Všem lidem, kteří mají rádi fotbal na Vysočině, bych přál pevné zdraví a k němu nezbytné štěstí. Přeju si, aby se fotbal na Vysočině stal zábavou pro co nejvíce lidí, a aby návštěva prvoligového utkání v Jihlavě pro ně byla součástí společenského života.

 
Aktuálně

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu