12.06.2013, juniorskaliga.cz - František Borek

Hráčem 34. kola se stal Martin Kelbler z Jihlavy

Hráčem 34. kola se stal Martin Kelbler z JihlavyFotbalisté Jihlavy v závěru prvního ročníku Juniorské ligy podávali dobré výkony. Vysočina své soupeře porážela o dvě a více branek a v posledních sedmi zápasech hned pětkrát vyhrála. Kaňkou na úspěšném závěru jsou jen dvě prohry z 32. a 33. kola. Náladu si ale jihlavští junioři spravili posledním kole, kdy dokázali venku porazit dobře hrající Příbram 4:2. Výraznou měrou se na tom podílel i ofenzivní Martin Kelbler, který vstřelil dva góly a byl zvolen Hráčem kola.

 

Martin Kelbler, devatenáctiletý záložník či útočník, odehrál většinu zápasů v uplynulé sezoně v 1. dorostenecké lize, kde se společně se svým týmem dokázal zachránit. V závěru sezony dostal příležitost i v juniorském týmu, kde se blýskl nejen dobrými výkony, ale i vysokou produktivitou – za čtyři odehrané zápasy vstřelil pět gólů.

Jak ocenění Hráče kola vnímáte? Je to pro vás motivace do další práce?
Nečekal jsem, že bych ocenění mohl získat, byl jsem z toho hodně překvapený. Ale určitě je to pro mě motivace do příští sezony.

Jak ze svého pohledu hodnotíte uplynulou sezonu?
Zpočátku jsem hrál v dorostu a v závěru jsem se ocitl v juniorce. V dorostenecké lize se nám moc nedařilo, ale naštěstí jsme ji dokázali zachránit. Přechod do juniorky jsem zvládl až nad očekávání dobře.

Jak už jste zmínil, většinu sezony jste nastupoval v dorostenecké lize. Pocítil jste nějaké rozdíly po přechodu do juniorky?
Myslím si, že Juniorská liga je více o zkušenostech, nehraje se tak hektický fotbal nahoru – dolů jako v dorostu. Naopak v Juniorské lize nastupují zkušenější hráči, kteří umí míč podržet, hru zklidnit a nechat se i chytře zfaulovat. A souboje s nimi jsou mnohem náročnější.

Přesto jste do Juniorské ligy vstoupil výborně – 4 zápasy a 5 gólů. Lepší start jste si ani nemohl představovat?
Myslím si, že ne. Akorát je škoda, že sezona skončila, protože kdyby to takhle pokračovalo, rozhodně bych se nezlobil. (smích)

 
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu