01.07.2013, Miroslav Fuks

Průša: Rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádru

Průša: Rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádruFotbalový ročník 2012/13 už je minulostí a rozběhla se příprava na novou sezónu. Přesto se v tomto čase ještě ohlédněme za sezónou mladšího dorostu U17, jenž působí v Moravskoslezské lize a se ziskem 69 bodů obsadil 6. příčku. Jak je s touto bilancí spokojen trenér Kamil Průša?

 

Celkový ročník hodnotím pozitivně. V podzimní části jsme sehráli  kvalitní zápasy. Stejně tak se nám povedla zimní příprava, ve které jsme se utkávali s opravdu výbornými týmy z Čech a ze Slovenska. V průběhu jarní části jsme „posunuli“ útočníka Dubu do dorostu U19, kde se tento hráč velmi výrazně prosadil. Stejně tak šel do U19 brankář Kolář, který si dokonce zachytal i jedno utkání za naši juniorku. V dubnu jsme vyhráli mezinárodní turnaj v Innsbrucku. Zde se nám bohužel začala projevovat únava v podobě zranění. V květnu jsme měli opravdu obrovskou marodku. K tomu se přidal náročný program v soutěži, kdy jsme hráli vždy systémem neděle – středa – neděle. Někteří hráči místo zápasu museli zůstávat ve škole, a proto jsme již v žádném utkání nenastoupili v kompletním složení. V konečné tabulce jsme obsadili šesté místo, což určitě neodpovídá naší síle, pokud bychom byli v kompletním složení. V mládežnickém úseku se však nedíváme na výsledky a na tabulku. Zajímají nás jednotliví hráči a jejich individuální výkony. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, protože několik fotbalistů udělalo velký výkonnostní posun.

Jaký rozdíl byl ve výkonech týmu na jaře oproti podzimu?
Na podzim jsme hráli v kompletním složení. V této části soutěže jsem poznal, že ročník 1996 máme opravdu silný. Dokázali jsme porazit vedoucí Baník, stejně tak Slovácko a Zbrojovku. Nepovedl se nám závěr podzimu, kdy jsme nezvládli utkání v Opavě a doma prohráli se Zlínem. Zimní příprava a úvod jarní části soutěžního ročníku nás zastihl ve výborné formě. Důkazem byl neskutečně kvalitní zápas na Slovácku, kde jsme vyhráli 1:3. Následovalo dalších šest povedených zápasů. Následně se posunuli Duba a Kolář, dlouhodobě se zranil Bednařík a Jančík, na několik zápasů vypadl Rychetník a Štěpánek… Zkrátka rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádru. Z tohoto pohledu byl podzim kvalitnější. Z druhého pohledu se zase v jarní části dostalo i na ostatní hráče, z nichž minimálně dva prokázali obrovský výkonnostní skok.

Který zápas pokládáte za nejlepším a ve kterém jste byl naopak s výkonem hráčů nejvíce nespokojen?
Opravdu povedený zápas byl na Slovácku. Zde podali všichni hráči maximální výkon. Dařil se nám rychlý přechod do protiútoků a dali jsme krásné tři branky. Jako nejméně povedené utkání považuji domácí zápas s Opavou, kdy jsme hlavně v první půli podali velmi slabý výkon.

Kteří fotbalisté náleželi k největším oporám týmu? Mají někteří už nyní předpoklady k tomu, aby se v nadcházející sezóně prosadili v dorostu U-19?
Díky náročnému programu v jarní části ročníku měli opravu všichni hráči možnost prokázat své kvality a hlavně to, že se stále zlepšují. Nerad bych zde konkrétně uváděl některé hráče. To, že se mohou prosadit hráči U17 za hráče U19 jasně dokázal Duba. V týmu hráčů z ročníku 1996 je několik individualit, o kterých nepochybuji, že již od podzimní části nového soutěžního ročníku budou patřit k hráčům základní sestavy U19.

Hráčské statistiky U-17

Odehrané minuty: 1321 - Šerý M., 1181 - Haala, 1150 - Šerý D., 1092 - Fiala, 954 - Mazel, 879 - Rychetník, 826 - Hekerle, 817 - Klíma, 800 - Kolář M., 799 - Štěpánek, 723 - Kovář, 720 - Jančík, 560 - Jícha, 548 - Kliment, 519 - Rokos, 485 - Ráček, 460 - Duba, 432 - Bednařík, 227 - Šimončič, 206 - Vedral, 102 - Liška, 76 - Kuja, 50 - Vitásek, 16 - Bajer, 11 - Novotný, 1 - Sargsyan.

Vstřelené branky: 9 - Klíma, 8 - Duba, 6 - Šerý M., 4 - Haala, 3 - Štěpánek, Kovář, 2 - Mazel, Jančík Rokos, Šimončič, 1 - Šerý D., Fiala, Kliment, Ráček, Bednařík.

 
Aktuálně

Pohled do kroniky jihlavského fotbalu s Josefem Morkusem

Dne 8. dubna to bude 110 let, kdy byl oficiálně založen fotbal v Jihlavě, konkrétně klub SK Jihlava. Po celý rok vám budeme toto významné výročí připomínat ve formě rozhovorů, článků, anket, exhibičních utkání či příspěvků na sociálních sítích. Osobou, která dnes možná nejvýrazněji propojuje dva v roce 1995 sloučené kluby – SK a Spartak – je... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu