19.07.2013, Miroslav Fuks

Harba: Jsem rád, že vleklá jednání byla dotažena

Harba: Jsem rád, že vleklá jednání byla dotaženaKe kádru FC Vysočina se připojila poslední letní posila - bosenský fotbalista Haris Harba. Ubytoval se v Hotelu Gustav Mahler, odpoledne se sešel s novináři, zapózoval s novým dresem s číslem 28, seznámil se s novými spoluhráči a především absolvoval první tréninkovou jednotku v Jihlavě. Dotažena je i jeho registrace, tudíž nic nebude bránit jeho případnému startu v nedělním utkání proti Spartě.

 

„Jsem hrozně rád, že vleklá jednání o ukončení mého působení v Hradci Králové byla v tomto týdnu dotažena do zdárného konce. S ohledem na moji fotbalovou kariéru jsem toužil pokračovat v účinkování v Gambrinus lize. Nabídka Vysočiny byla jediná konkrétní a já už se nyní těším na novou výzvu. Věřím, že se nám v nadcházející sezóně podaří naplnit klubové ambice, tedy obsadit vyšší příčku, než v ročníku uplynulém,“ řekl při setkání s novináři Haris Harba, který se může pochlubit obstojnou češtinu, díky níž rozhodně nemá problémy v komunikaci se spoluhráči. Navíc se v případě nejasností může obrátit na krajana Mešanoviće: „S Murisem jsme kamarádi. Už mi v pátek dopoledne trochu blíže ukázal město. Rozhodně je výhoda, pokud se mám v novém prostředí na koho obrátit.

Bosenská posila si uvědomuje, že bude čelit velkým očekáváním fanoušků: „Jsem si vědom, že do Jihlavy přicházím jako posila s jistým očekáváním ze strany vedení klubu i fanoušků. Samozřejmě, že bych je hrozně rád naplnil, ovšem nejdříve se musím prosadit do sestavy. K týmu jsem se připojil dva dny před výkopem ligy, tudíž je jasné, že se s týmem musím nejdříve sehrát a aklimatizovat se,“ je si vědom Harba, který si předem nestanovuje počet branek, který by chtěl v nadcházejícím ročníku Gambrinus ligy vstřelit: „Konkrétní brankovou metu nelze naplánovat. Za každý gól budu strašně rád, přičemž doufám, že branek zaznamenám více, než v dresu Hradce Králové.“

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu