26.07.2013, Miroslav Fuks

Oulehla: Základním úkolem je individuální růst hráčů

Oulehla: Základním úkolem je individuální růst hráčůDruhým týmem, který se zapojí do nové fotbalové sezóny 2013/14, bude starší dorost U-19. Jihlavské mladíky čeká ve dvaadvacetičlenné extraligové soutěži velká porce zápasů, kterou odstartují v sobotu 27. června v Pardubicích. Jak jsou dorostenci FC Vysočina na podzim připraveni? Jak byl trenér David Oulehla spokojen s průběhem letní přípravy?

 

S letní přípravou jsme spokojeni, neboť proběhla dle našeho plánu a představ. Neměli jsme ani jedno zranění, což je pro nás hodně důležité. Náročně jsme trénovali, odehráli jsme přátelská utkání, která nám ukázala nedostatky. Nevýhodou je, že je příprava byla velmi krátká. Na druhou stranu jsou na tom všechna mužstva na prahu sezóny stejně.

A s jakými cíli tým vstupuje do nového ročníku?
Základním úkolem je individuální růst hráčů po všech stránkách tak, aby se co největší množství z nich bylo schopno zapojit v blízké době do přípravy s prvním mužstvem. Cílem je hrát i příští rok nejvyšší soutěž a já věřím, že tomu tak bude. Jestli budeme hrát o záchranu či klidnější střed tabulky napoví až první soutěžní kola.

Do sezóny jdete s početným kádrem 21 hráčů a tří gólmanů. Jde o reakci na velkou porci zápasů, která je před vámi? Hodláte zátěž rovnoměrně rozložit na více hráčů?
Do přípravy dostali šanci všichni naši hráči. Chtěli jsme je vidět všechny, i když byli podrobně sledováni po celý minulý rok. Někdo měl šanci delší, jiný fotbalista ji měl krátkou. Tak to prostě ve fotbale chodí. Ano, na podzim je před námi hned 23 utkání a proto máme širší kádr, abychom v případě zranění či poklesu formy měli více variant na složení základní sestavy.

Kteří fotbalisté by měli táhnout výkonnost týmu a měli by být jeho oporami?
Budeme se opírat o všechny hráče. Všichni jsou pro nás důležití a se všemi budeme pracovat stejně. Nicméně budeme v úvodu sázet na hráče, kteří již mají zkušenost s ligou z minulého ročníku a podíleli se záchraně soutěže. Využijeme jejich zkušeností a dovedností zejména v úvodu soutěže.

Jak se jeví makedonský reprezentant Bojan Spirkoski?
Bojan je pracovitý hráč, který nám určitě pomůže. Má přednosti, které využijeme ve prospěch týmu, ale má i řadu věcí, které musí zlepšit a na kterých budeme společně pracovat. Může to být do budoucna zajímavý hráč.

V kádru figurují též dva mladší dorostenci a reprezentanti U-17 – Klíma a Štěpánek. Mají šanci se už nyní výrazněji prosadit do sestavy staršího dorostu FC Vysočina?
Oba se jeví jako velmi talentovaní hráči, kteří jsou velmi pracovití se správným zápalem pro vrcholový sport. Jsou vnímavý a nové podněty vstřebávají velmi dobře. V úvodu museli vstřebat velké tréninkové dávky a museli se tím poprvé vypořádat. Mají velké přednosti a zařazení do přípravy s námi se ukázalo jako správný krok. Oba mají velkou možnost se do základní jedenáctky dostat a setrvat v ní. Je nesporně, že dříve či později do sestavy promluví a nějakou porci zápasů odehrají. Kolik to bude, bude záležet hlavně na nich.

Váš realizační tým jako asistent trenéra doplnil Daniel Poul, vrstevník hráčů v týmu a ještě nedávno hráč dorostu FC Vysočina. Jde o netradiční krok...
Dan se rozhodl pokračovat ve vrcholovém fotbale a toto je pro něho velká příležitost. Při skládání realizačního týmu jsem tam chtěl mít lidi, kterým můžu plně důvěřovat. Ve sportu nastávají krizové situace a řekněme nepříjemné věci, kde se musíte plně spoléhat na své lidi okolo sebe. Stejně jako trenér Bruzl, tak i Dan splňuje několik požadavků, které na své lidi mám. Pracoval jsem s ním dlouho jako s hráčem, kde jsem ho měl možnost do detailů poznat. Je charakterově výborný člověk, kterému plně důvěřuji a mohu se na něho za každé situace spolehnout. Pokud se na něčem domluvíme, vždy drží slovo. Navíc se ve sportu pohybuje již dlouho a má s ním své zkušenosti. V kabině byl vždy bezproblémový a oblíbený a proto ho kluci i nyní přijali bez problémů. Získá velmi cenné trenérské zkušenosti a navíc si rozšiřuje trenérské vědomostí studiem trenérských licencí. Pokud zjistí, že je to pravé co ho v životě naplňuje, může z něho vyrůst výborný trenér pro náš klub. Má pro to výborné předpoklady a já jsem za něho velmi rád.

 
Aktuálně

Stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil u remízy U15 s Maďarskem

Reprezentace U15 dnes odehrála druhé listopadové přípravné utkání s Maďarskem. Po úterní výhře 2:0 tentokrát svěřenci trenéra Karla Havlíčka remizovali 1:1. V základě sestavě Česka nastoupili jihlavští stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu