27.07.2013, Miroslav Fuks

Procházka: Před startem jsme mírní optimisté

Procházka: Před startem jsme mírní optimistéV pondělí 29. července odstartuje druhý ročník Juniorské ligy. Na jejím začátku je hned 23 celků, mezi kterými nechybí ani mladíci FC Vysočina. Jak je omlazený kádr Jihlavy na novou sezónu připraven? Nejen na to jsme se zeptali trenéra Pavla Procházky, který tým vede v rovnocenné dvojici a spolupráci s trenérem Romanem Kučerou.

 

Měli jsme trochu obavu, zda se pozměněný tým podaří vhodně doplnit. Nyní však z přírůstků do kádru máme dobrý pocit a panuje mezi námi mírný optimismus.

Můžete nové tváře v kádru stručně představit?
Krajní záložník Martin Levai u nás bude rok hostovat ze Zbrojovky Brno. Pochází z Mikulova a jde o ofenzivní a rychlostní typ hráče. Věříme, že v našem klubu potvrdí své předpoklady a prosadí se do profesionálního fotbalu. Stoper Ondřej Berky přišel na hostování z Havlíčkova Brodu, kde nastupoval za dorost a dospělé. Jde o snaživého a urostlého defenzivního hráče, který se rychle učí a zapadl do kolektivu. Nyní by své schopnosti chtěl vyzkoušet v Juniorské lize. Ani krajní halv Ondřej Tomovič neprošel průpravou vrcholového fotbalu. Působil pouze v Humpolci, tudíž ještě potřebuje zapracovat na technice a taktice. Jde o nesmírně rychlého fotbalistu, který se pokusí vybojovat si místo v základní jedenáctce.

Ve vaší sestavě se v letě objevila i další jména – gólmani Vejmola a Soukup a útočník Fulnek...
Vejmola je gólmanem Slovácka a Soukup pochází z Kladna. Oba jsou v Jihlavě na zkoušku a prověřujeme jejich výkonnost. Jednání s jejich mateřskými kluby nejsou dotažená. Zatím do zápasů počítáme s Kotnourem, popř. ve vybraných zápasech i s Hanušem. Talentovaný útočník Fulnek je hráčem Karviné a jednání o jeho případném příchodu též nejsou dořešena.

Jak si v létě vedli odchovanci klubu, kteří čerstvě přišli z dorostu?
Dobře si vedl a příjemně překvapil záložník Patrik Demeter, který si nyní hledá místo ve středu pole naší základní sestavy. Martin Kelbler může nastoupit v útoku i na kraji zálohy. V přípravě se mu optimálně nedařilo v zakončení, na kterém ještě musí zapracovat. Filip Dvořáček měl delší zdravotní výpadek, tudíž se nyní postupně dostává do zápasového rytmu. Bude bojovat o místo na pravém beku. Defenzivní hráč Dominik Pedro věkem ještě náleží do staršího dorostu. V přípravě začal rozpačitě, ovšem jeho výkony jdou postupně slibně nahoru. Stejně starý je i Ivo Ujčík, pro kterého představuje přechod z dorostu do juniorky velký skok. Musí na sobě trpělivě pracovat.

Kteří fotbalisté budou tvořit osu mužstva?
Budou to hráči ročníku 1993, kteří už mají s Juniorskou ligou zkušenosti. Kapitánem a snad i střelcem a lídrem týmu bude Jindřich Kučera. Jistotou na levé obraně by měl být Jan Urbánek a stabilní kamenem zálohy Martin Štancl. Věříme, že s výkony půjde nahoru i univerzál Radim Šuta, který na sobě začal více pracovat. Po dvou vážných zraněních a prakticky dvou letech bez fotbalu se do týmu vrací stoper či defenzivní záložník Lukáš Hráček. Teď musí být pracovitý a trpělivý.

Nakolik v sezóně budete využívat hráčů z kádru prvoligového „áčka“?
Nasazení fotbalistů z prvního týmu vždy budeme řešit v součinnosti s jeho trenérským týmem. Počítáme jak s nasazováním fotbalistů juniorského věku, tak i s nasazováním hráčů, kterým schází pravidelná herní praxe. Pro úvodní duel bychom měli mít k dispozici Marcina, Mikulu a Teplého.

V pondělí se postavíte proti Plzni. Máte o tomto soupeři nějaké poznatky?
Plzeňský tým je trochu neznámou, na druhou stranu by asi měl částečně kopírovat dorostenecký tým, se kterým jsme se utkávali v extralize dorostu. Výsledek však v nadcházejícím duelu nebude na prvním místě. Prioritní je pro nás příprava nadějných hráčů pro první tým. Byli bychom rádi, kdyby se do něj už v zimní pauze někteří fotbalisté posunuli.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu