29.10.2013, LFA

Jaromír Blažek kandidátem na Hráče měsíce října!

Jaromír Blažek kandidátem na Hráče měsíce října!Novopečený člen Klubu ligových kanonýrů Libor Došek ze Slovácka kandiduje na cenu pro Hráče měsíce října. Pětatřicetiletý útočník, jenž do elitní společnosti nejlepších střelců naší historie vstoupil 100. ligovou trefou ve vítězném zápase s Libercem, byl v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) nominován společně s jihlavským brankářem Jaromírem Blažkem a záložníkem Mladé Boleslavi Jasminem Ščukem. Tak zní verdikt komise, která vyhodnotila dvě odehraná kola v uplynulém kalendářním měsíci.

 

Expertní skupina ocenila především životní individuální úspěch člena slavné fotbalové rodiny Doška, jehož cesta od ligového debutu až k branám klubu stovkařů trvala dlouhých 15 let.

Gólman Vysočiny Blažek, jemuž bude v prosinci už 41 let, má naopak v popisu práce gólům zabraňovat. A to se mu v průběhu října dařilo způsobem nevídaným. Útočníky Bohemians i Jablonce přiváděl k šílenství, a třebaže ve druhém případě dvakrát kapituloval, bezpočtu dalších branek ve své síti zabránil skvostnými zákroky.

„I po nepříjemném zranění je pro Jihlavu velkým přínosem,“ říká Blažkův bývalý spoluhráč a člen expertní komise Jiří Novotný.

Na cennou trofej aspiruje také zástupce Mladé Boleslavi Ščuk, jenž svým barvám nejprve vystřelil bod v Jablonci a pak se podílel na kanonádě do brněnské sítě. Bosenský mladík byl v probíhající sezóně autorem šesti gólů a v tabulce střelců mu patří čtvrté místo, což je na defenzivního záložníka úctyhodný počin.

Lavička a Koubek jdou zase proti sobě. Tentokrát v anketě Trenér měsíce

Bitva pražských »S«, která se nedávno konala v Edenu, se odehraje také na poli ankety Ligové fotbalové asociace (LFA) za říjen. O cenu pro Trenéra měsíce se totiž uchází sparťan Vítězslav Lavička i slávista Miroslav Koubek, jenž tak může svému kolegovi oplatit porážku z ligového měření sil. Dvojici nesmiřitelných rivalů doplňuje znojemský Leoš Kalvoda.

Lavička, jenž v anketě LFA triumfoval už dvakrát – v říjnu 2012 a březnu 2013 – se svými svěřenci navzdory těžkému vylosování prodloužil sérii neporazitelnosti na 14 zápasů v řadě a náskok v čele tabulky navýšil už na šest bodů. „Posunul Spartu také k atraktivnějšímu hernímu projevu,“ zmiňuje bývalý hráč Letenských Jiří Novotný vynikající výkon Lavičkova týmu v derby s Duklou.

Koubek si přízeň poroty získal zase tím, jak se mu podařilo slávisty srovnat i herně i psychicky. Také Kalvodovo Znojmo si nezáviděníhodné postavení v tabulce o poznání poopravilo díky zisku čtyř bodů ze šesti možných. Odepisovaný celek, který na podzim musí hrát v brněnském azylu, se tak dotáhl na své hlavní konkurenty v boji o záchranu a výrazně posílil své šance.

O tom, kdo se stane Hráčem a trenérem měsíce října, rozhodnou fotbaloví fanoušci svými hlasy na webových stránkách www.hracatrenermesice.cz. Hlasování potrvá do úterý 5. listopadu a pak bude odtajněno jméno vítěze.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu