19.12.2013, Miroslav Fuks

Hráč podzimu 2013: Blažek zvítězil o prsa před Harbou

Hráč podzimu 2013: Blažek zvítězil o prsa před HarbouTradiční anketa hledající na klubovém webu FC Vysočina nejlepšího hráče sezóny se proměnila ve velký a těsný souboj mezi gólmanem Jaromírem Blažkem a ofenzivním hráčem Harisem Harbou. Nakonec o pouhých 32 bodů zvítězil velezkušený gólman, bosenský kanonýr bral druhou pozici a na třetí příčce se umístil záložník Lukáš Masopust.

 

Blažek: Mohl by vyhrát někdo mladší

Jaromír Blažek obhájil své jarní prvenství v anketě a stal se tak zároveň nejlepším hráčem FC Vysočina v kalendářním roce 2013 dle mínění fanoušků a návštěvníků klubového webu. Jak na takové ocenění zareagoval jihlavský gólman? „Jsem velice rád, že mne fanoušci takto oceňují a berou. Moc jim za to děkuji, na druhou stranu si myslím, že už by mohl vyhrát někdo mladší,“ podotkl exreprezentační gólman.

Podzimní sezóna už je několik týdnu za námi. Jak ji s odstupem času hodnotíš z pohledu tvého týmu?
Nikdo nemůžeme být spokojení. Podzim byl z našeho pohledu nevydařený a vyvrcholil odvoláním trenéra Komňackého. Jsem přesvědčen, že máme na víc. Na jaře musíme podzim napravit a co nejdříve se vyšvihnout na klidnější příčky tabulky, které znamenají záchranu.

Změní se s příchodem kouče Petra Rady tvé úkoly jako trenéra brankářů?
I s týdnem po utkání proti Slovácku jsme s novým trenérem byli pouze 10 dní. Petra Radu znám už delší ještě z doby, kdy byl asistentem u reprezentace. Vím, co od něj mohu očekávat. Nepředpokládám, že by v náplni mé práce nastaly významné změny. Naši spolupráci nastavíme v úvodu zimní přípravy. Pokud bude trenérova představa v nějakém ohledu jiná, tak se jistě domluvíme.

Před tebou je další velmi náročný zimní tréninkový blok. Jak těžké je do něj nalézt správnou motivaci?
Musím přiznat, že se motivace hledá hůře. Když jsem byl mladší, tak jsem do tréninků mohl jít bez velkého přemýšlení a naplno. Teď už musím sledovat reakce svého těla a více u tréninků přemýšlet. Věřím, že tělo zvýšenou zimní zátěž vydrží, zůstanu zdravý a budu na jaro dobře připravený.

Jak trávíš vánoční dovolenou?
Jsem s rodinou, přičemž se pohybuji mezi Prahou a chalupou na Slapech. Plánovali jsme, že vyrazíme do Špindlerova Mlýna na lyže, ale vše změnilo zranění ruky naší dcery. Zůstali jsme tedy doma. Během vánočních svátků a před Novým rokem snad bude čas na nějaký hokejový zápas.

Harba: Mám další motivaci do jarní sezóny

Harisu Harbovi stačilo pouhých 15 ligových zápasů v dresu FC Vysočina, aby získal přízeň jihlavských fanoušků. Ty zaujal nejen pěti vstřelenými brankami či výkony v Poháru České pošty, ale též pohodovým a vstřícným vystupováním a technickým herním projevem. Na titul podzimní krále to těsně nestačilo, ovšem bosenskému fotbalistovi to rozhodně náladu nezkazilo: „Velice mne těší toto ocenění ze strany fanoušků! Představuje pro mne závazek a další motivaci do jarní sezóny, abych podával ještě lepší výkony. Zároveň bych chtěl za podporu poděkovat svým spoluhráčům,“ zdůraznil Harba.

Už jsi někdy takové podobné ocenění získal?
Když jsem hrál v poslední sezóně Bosně, tak jsem byl nejlepším střelcem týmu. Podzim v FC Vysočina a toto ocenění ze strany fanoušků pro mne však znamená větší úspěch.

Pokládáš podzimní sezónu z tvého pohledu za vydařenou? Co ti scházelo k větší spokojenosti?
nemyslím si, že za sebou máme podařenou sezónu. Uhráli jsme málo bodů, přitom jsme rozhodně měli sílu a kvalitu na to, aby byl náš bodový zisk lepší. Osobně mi k větší spokojenosti schází více vstřelených branek a právě umístění FC Vysočina ve středu tabulky Gambrinus ligy.

Věříš, že tvé výkony budou na jaře ještě lepší? Nemáš obavu, aby se neopakovalo neúspěšné sestupové jaro, které jsi zažil v Hradci Králové?
Každý fotbalista věří, že je schopen hrát ještě lépe. Stejně tak jsem přesvědčen, že je přede mnou i před celým týmem úspěšné jaro. Samozřejmě, že určité obavy ve mně jsou, protože sestupový zážitek z Hradce byl hrozný. Rozhodně už ho nechci opakovat! Náš tým má na to, aby pokračoval v působení v Gambrinus lize! Já pro to udělám vše, co bude v mých silách.

Jak a kde teď trávíš dovolenou? Věnuješ se nějakému sportu? Už jsi začal plnit individuální tréninkový plán?
Relaxuji doma s rodinou a kamarády. O víkendu se těším na lyžování. Už jsem ale začal trénovat podle individuálního plánu, který jsme obdrželi. Chci být co nejlépe připravený na začátek přípravy.

Nemáš trochu obavy z náročné zimní přípravy?
Obavy nejsou na místě. Je to moje práce a já už moc těším na tréninky a zápasy.

„Hráč podzimu 2013“:

1533 - Blažek Jaromír, 1501 - Harba Haris, 1311 - Masopust Lukáš, 431 - Koloušek Václav, 345 - Jungr Marek, 341 - Tlustý Petr, 331 - Vaculík Lukáš, 247 - Jánoš Adam, 242 - Šourek Ondřej, 152 - Karlík Karol, 140 - Marek Tomáš.

„Hráč jara 2013“:

1239 - Blažek Jaromír, 846 - Masopust Lukáš, 574 - Koloušek Václav, 558 - Rada Tomáš, 519 - Jungr Marek, 417 - Vaculík Lukáš, 337 - Tlustý Petr, 315 - Karlík Karol, 235 - Josl Tomáš, 222 - Šourek Ondřej, 91 - Kliment Jan.

„Hráč podzimu 2012“:

2643 - Tecl Stanislav, 1564 - Koloušek Václav, 1227 - Blažek Jaromír, 1097 - Masopust Lukáš, 744 - Josl Tomáš, 528 - Jungr Marek, 271 - Vaculík Lukáš, 213 - Karlík Karol, 188 - Tlustý Petr, 144 - Kučera Tomáš, 109 - Šourek Ondřej.

„Hráč jara 2012“:

2076 - Tecl Stanislav, 1885 - Blažek Jaromír, 797 - Sedláček Tomáš, 683 - Halama Jan, 465 - Veselý Michal, 362 - Jungr Marek, 324 - Kučera Tomáš, 302 - Tlustý Petr, 259 - Mešanović Muris, 204 - Da Silva Gabriel, 185 - Velický Stanislav.

„Hráč podzimu 2011“:

420 - Tecl Stanislav, 300 - Jungr Marek, 296 - Uvarenko Maksims, 140 - Kučera Tomáš, 110 - Tlustý Petr, 93 - Mešanović Muris, 81 - Da Silva Gabriel, 56 - Sedláček Tomáš, 55 - Velický Stanislav, 52 - Karlík Karol, 52 - Šilinger Jan.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu