14.01.2014, Miroslav Fuks

Klucký: Opět rozložíme zátěž mezi dvě jedenáctky

Klucký: Opět rozložíme zátěž mezi dvě jedenáctkyZápasy v Tipsport lize fotbalistům FC Vysočina vychází už tři roky na výbornou, a velmi dobře si v ní vedli i v lednu 2011. To zimní duely proti druholigovým mančaftům jihlavskému týmu tolik nesvědčí. Stačí vzpomenout loňské porážky s Varnsdorfem a Táborskem. Bude tedy zajímavé sledovat, jak tuto středu 15. ledna kádr Vysočiny od 15:30 hodin prověří Vlašim.

 

Graffinu po podzimní části FNL náleží až 13. příčka se ziskem 15 bodů, na což vedení vlašimského klubu reagovalo angažováním věhlasného trenérského jména – Vlastimila Petrželu. Navíc to vypadá, že ani na jaře sestava Vlašimi nebude bez hostujícího hráče z FC Vysočina. Na podzim jím byl obránce Lukáš Kryštůfek a nyní se ve středočeském klubu připravují gólman Luděk Vejmola a útočník Jindřich Kučera. Oba zasáhli do posledního přípravného duelu, v němž Vlašim zaskočila hráče ze širšího kádru Sparty a porazila je 1:3, když právě Kučera vstřelil vítězný gól a Vejmola se prezentoval skvělým výkonem.

S jakou sestavou se ve středu představí Vysočina? „Stejně jako v minulém týdnu hodláme rozložit zátěž mezi dvě různé jedenáctky. Jeden tým odehraje pokud možno celý duel proti Vlašimi a druhou partu v sobotu čeká utkání proti Brnu. Sebou vezmeme maximálně 4 náhradníky. Vždy samozřejmě platí, že hráči, kteří k zápasům neodjedou, absolvují v Jihlavě tréninkovou jednotku“ informoval Zdeněk Klucký, asistent trenéra FC Vysočina.

Nakolik se aktuální tréninková náplň jihlavského týmu liší od programu v minulém týdnu? „Určitá změna nastala. Prakticky každé dopoledne jsou hráči v posilovně a odpoledne ubylo vytrvalostních výběhů. Ty nahradily na umělé trávě různé intervalové hry. Kluci si tak mnohem více užijí míče, ovšem tyto tréninky jsou možná ještě náročnější, než výběh v lesoparku,“ popsal asistent trenéra FC Vysočina.

Už se do přípravy zapojili marodi Tlustý, Koloušek a Tomáš Kučera? „Žádný z těchto hráčů do zápasů pravděpodobně nezasáhne. Koloušek by snad mohl začít trénovat od středy, Tlustý s námi trénuje, ale připravuje se s určitým omezením tak na 50%, a Kučera už začal, ovšem dnešní trénink nedokončil. Uvidíme, jak na tom po konzultaci s lékaři bude,“ uvedl Klucký.

Vzpomínka na poslední druholigový duel proti Vlašimi, v němž Vysočina na jaře 2012 na půdě Graffinu vybojovala důležitou výhru 1:3.

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu