15.02.2014, Miroslav Fuks

Petr Rada: První poločas byl určitě lepší, než ten druhý

Petr Rada: První poločas byl určitě lepší, než ten druhýDuel proti druholigovému Loko Vltavín dnes udělal tečku za půldruhého měsíce dlouhou zimní přípravou FC Vysočina. Přípravou, která přinesla vynikající bilanci a vůbec nejlepší výsledky v historii klubu. V kontextu blížících se jarních bojů o setrvání v Gambrinus lize však tento fakt mnoho neznamená, což si velmi dobře uvědomuje i kouč Petr Rada.

 

„Výsledky v přípravě bezpochyby představují vzpruhu do ligových zápasů. V zimě jsme zažili jen jednu ránu od Ostravy, která byla zasloužená, a s hráči jsme ji důkladně rozebrali. Ostatně, i dnes byly v naší hře momenty, ke kterým si v týdnu něco řekneme. V týmu máme kluky, kteří poctivě pracují, vědí, o co hrajeme a jaká je naše situace. Příprava je teď minulostí a čeká nás 14 strašně těžkých ligových zápasů, ve kterých musíme nasbírat tolik bodů, abychom nejvyšší soutěž pro Vysočinu zachránili,“ zdůraznil Petr Rada.

Rada se vyjádřil i k vlastnímu utkání proti Vltavínu: „Věděli jsme, že nás čeká houževnatý a bojovný soupeř, který neprodá svoji kůži lacino. Vltavín odehrál dobré utkání, což jsme potřebovali. Prověřil nás a na určité nedostatky ukázal. Škoda, že jsme nenavázali na úvodní rychlý gól a nepřidali jsme druhou branku, která by dění na hřišti zase trochu změnila. Dobré příležitosti či penalta si o to říkaly. První poločas byl z naší strany určitě lepší, než ten druhý. Naší hře uškodila četná střídání hráčů, kteří nebyli v zápasovém tempu. Ve druhé půli toho z naší strany bylo málo. Snad jen dvě šance, které jsme nevyužili. Primární pro nás však dnes bylo, že se nikdo nezranil. Náš výkon rozhodně nebyl optimální, ale já jsem přesvědčen, že v úvodním jarním utkání podáme lepší výkon, než dnes. Že v něm bude více zodpovědnosti, vůle a fotbalovosti.“

S jakou sestavou jihlavský lodivod počítá proti Znojmu? Nakolik mu v tomto směru napovědělo dnešní utkání? „O sestavě zatím zcela jasno nemáme. Věříme, že v nadcházejícím týdnu ze stávajícího výběru hráčů nalezneme optimální sestavu pro ligový duel proti Znojmu. Dnes jsme zkoušeli varianty na post levého obránce, kde pro úvodní zápas nemůžeme počítat s vyžluceným Joslem. K dispozici nebude ani Vepřek. Ten je momentálně dlouhodoběji zraněný a v návaznosti na to nejsou jednání o jeho působení v Jihlavě dotažená,“ upozornil Rada.

  • Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Petra Rady přinášíme i názory kapitána Lukáše Vaculíka.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu