28.02.2014, Miroslav Fuks

Tomáš Kučera: Začít musíme každý u sebe

Tomáš Kučera: Začít musíme každý u sebeNa počátku podzimu loňského roku bylo jasné, že se do užšího kádru FC Vysočina neprosadí, tudíž zamířil na hostování do druholigového Hradce Králové. Zde jeho výkony provázely výborné reference, které potvrdil i v zimní přípravě po návratu do Jihlavy. Středopolař Tomáš Kučera proto nechyběl v základní sestavě v duelu proti Znojmu a lze očekávat, že nastoupí i proti Liberci. Věří, že důvěru kouče Rady dostane?

 

Byl bych samozřejmě hrozně rád, kdybych v základní sestavě proti Slovanu nastoupil. Na druhou stranu se nám zápas proti Znojmu úplně nepovedl, tudíž asi lze očekávat nějaké změny v sestavě. Sám jsem se svým výkonem nebyl spokojený, takže bych se vůbec nedivil, kdybych tentokrát usedl na lavičku.

Závěr podzimu a první polovinu ledna jsi promarodil. Věřil jsi, že se takto rychle dostaneš do formy a řekneš si o místo v základní sestavě?
Do přípravy v FC Vysočina jsem šel s tím, že se poperu o základní sestavu. Pro mne je klíčové, že se po zdravotní stránce cítím zcela v pořádku. Moje forma však zatím není úplně ideální, protože cítím rezervy v zápasové kondici a rytmu.

Jak s odstupem několika dnů hodnotíš utkání se Znojmem?
V první půli jsme se bohužel dostatečně nevyrovnali s důrazem domácího týmu. Ve druhé části jsme se zlepšili, ovšem ne tolik, aby to stačilo na vítězství. Většina z nás podala výkon pod své možnosti, ten výkonnostní strop máme určitě někde jinde. Určitě nám neprospěla ani atypicky komorní atmosféra zápasu, kterou zachraňovali pouze naši fanoušci.

V jakých ohledech se bude muset nedělní výkon Vysočiny zlepšit?
Proti Liberci půjde o úplně jiný zápas. Hosté k nám přijedou s cílem zvítězit a budou se prezentovat aktivním fotbalem. My ve svém výkonu musíme především každý začít u sebe. Prostě do hry vložit své maximum. Věřím, že nám k tomu v nadcházejícím důležitém utkání pomohou i naši fanoušci.

Nakolik ty osobně pociťuješ rozdíly mezi trenéry Komňackým a Radou?
Osobně vidím největší rozdíl v mnohem častější a intenzivnější komunikaci trenéra Rady s hráči. Pan Rada se více ptá na názory hráčů, je impulzivnější a i díky tomu mají jeho tréninky větší náboj. Ve vlastním tréninkovém procesu výrazné odlišnosti nevnímám.

Chtěl bys touto cestou něco vzkázat fanoušků Vysočiny?
Chtěl bych je požádat, aby v neděli přišli na stadión v hojném počtu. Věřím, že nás fanoušci povzbudí a nebudou zatracovat ani ve chvílích, kdy se nám na hřišti zrovna něco nepodaří. Je před námi velmi důležitý zápas, do kterého musíme dát všechno odhodlání a nasazení. V našem úsilí by nám právě fanoušci mohli hrozně moc pomoci.

 
Související
Aktuálně

Liga je zpět. Hrajeme! I díky vám

Ligová fotbalová asociace děkuje všem záchranářům, lékařům, zdravotním sestřičkám a dalším obětavým pracovníkům v první linii, kteří se zasloužili o zvládnutí složité epidemiologické situace v naší zemi. Díky jejich obětavému nasazení se mohly naplno znovu rozběhnout obě nejvyšší soutěže – jako jedny z prvních v Evropě. Ligová fotbalová asociace... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu